Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці не доїдають фруктів та м'яса, а солодощів – переїдають. Інфографіка

Мінімальний продуктовий кошик для працездатного українця коштує понад 1,4 тисячі гривень.

Працездатний українець на продукти в місяць витрачає щонайменше 1423,7 грн.

Такі дані за підсумками січня цього року наводить Український клуб аграрного бізнесу. При цьому найдешевший рекомендований раціон Міністерства охорони здоров'я для дорослої людини на місяць оцінюється приблизно в 1540 грн або 83% від рівня прожиткового мінімуму для працездатної особи.

витрати на продукти_3
Український клуб аграрного бізнесу

Держстат констатує, що 50% від усіх витрат українців ідуть саме на продукти харчування та безалкогольні напої.

Відбулися зміни у структурі харчування: зокрема 2017 року порівняно з 2016-м збільшилося споживання фруктів, ягід, горіхів, винограду – на 6%, цукру – на 4%, хліба і хлібних продуктів, м'яса, м'ясопродуктів і сала – на 2% кожного. Скоротилося споживання в домогосподарствах овочів і баштанних – на 8%, молока і молокопродуктів – на 2%.

витрати на продукти_2
Український клуб аграрного бізнесу

Попри ріст споживання окремих груп товарів, українці продовжують недоїдати. За рекомендаціями Всесвітньої організації здоров'я, працездатна особа повинна на 8% більше споживати молочних продуктів, на 20% більше їсти м’яса (при цьому рекомендується надати перевагу курятині), на 62% варто збільшити вживання фруктів, проте скоротити споживання кондитерських виробів до 1 кг на місяць із нинішніх 2 кг солодощів.

витрати на продукти_1
Український клуб аграрного бізнесу

Водночас експерти констатують здорожчання продуктів, особливо із борщового набору. Спостерігається стабільне зростання і вартості хліба — висхідний тренд на продовольчу пшеницю, яка є основною сировиною для виробництва хліба, а також ріст виробничих витрат підігрівають вартість хліба в Україні вже кілька років поспіль. Трохи здешевшали лише гречана крупа (мінус 4,5% за місяць) та цукор ( мінус 1,03%).

ціни на продукти
Український клуб аграрного бізнесу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції