Українцям роздадуть по 11 тисяч грн на нову професію

Українцям роздадуть по 11 тисяч грн на нову професію

Влада вирішила допомогти старшому поколінню з пошуками роботи / Фото: Радіо Свобода

На кошти можуть розраховувати ті, кому вже за 45, та є 15 років стажу.

Міністрество соцполітики планує випустити ваучери з коштами на навчання для отримання нової професії, або підвищення кваліфікації, повідомив очільник відомства Сергій Тігіпко.

"Багато людей з віком стають неконкурентоспроможними. У той час як за кордоном людина постійно вчиться, у нас немає ніякого навчання. Тому ми будемо надавати спеціальний ваучер людям, яким 45 і більше років, і які мають 15 років трудового стажу. Таким чином, людина буде отримувати 11 630 гривень. За рахунок цього ваучера він зможе отримати іншу спеціальність", - розповів чиновник, пише "Сегодня".

За його словами, цих коштів не вистачить на другу вищу освіту, але якщо людина вкладе кілька тисяч, то зможе навчатися у вищому навчальному закладі. Якщо ж у неї немає такого бажання або можливості, тоді на ці кошти можна просто підвищити свою кваліфікацію в будь-який інший спосіб.

На сьогоднішній день в Україні у центрах зайнятості зареєстровано 547,7 тис. громадян, що і є офіційним показником безробіття. Як повідомлялось, за неофіційними даними реальний показник безробіття складає 7 млн осіб.

Половину непрацевлаштованих осіб складає молодь у віці до 35 років, повідомили у Держслужбі зайнятості.

Найбільшим попитом сьогодні на ринку праці користуються кваліфіковані співробітники з інструментом: слюсарі, токарі, фрезерувальники, електрозварювальники, малярі, штукатури і т.д.

Також значний попит залишається на водіїв, продавців, кухарів, менеджерів, двірників і т.д. Крім того, затребувані також медсестри, лікарі, інженери та IT-фахівці.

Повʼязані теми:

Наступна публікація