В МВФ повідомили, коли місія Фонду повернеться до України

Дата публікації
Перегляди
543
В МВФ повідомили, коли місія Фонду повернеться до України

Крісталіна Георгієва

Президент Володимир Зеленський і директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва задоволені результатом проведених переговорів.

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директоркою МВФ Крісталіною Георгієвою.

Про це він написав на своїй сторінці в Тwitter.

"Транш у 2,1 мільярда доларів, який ми одержали, допоміг підтримати людей, малий і середній бізнес, нашу медичну галузь у період декількох локдаунів",  — сказав Зеленський.

Сторони обговорили виконання програми МВФ stand-by, а саме виконання Україною основних структурних маяків, що були визначені нею. Зокрема йдеться про два ключові законопроєкти щодо посилення корпоративного управління в банках, а також закони про Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів тощо.

Зеленський і Георгієва звернули увагу на запуск ринку землі, реформи в галузі інфраструктури, законопроєкт про деолігархізацію і законопроєкт про НБУ. Президент запевнив, що тримає під особистим контролем проведення судової реформи.

Окремо сторони обговорили темпи відновлення української економіки, зокрема виконання державного бюджету та конкретні показники економічного зростання. 

Глава держави назвав переговори продуктивними, а МВФ — важливим партнером для України.

"І сьогоднішня розмова повною мірою це продемонструвала. Дякую за підтримку України та сподіваюсь на подальшу співпрацю", — зазначив він.

На завершення Зеленський запросив Георгієву відвідати Україну.

Своєю чергою, директорка-розпорядниця МВФ теж назвала розмовою конструктивною.

"Дуже конструктивна телефонна розмова з президентом України Володимиром Зеленським щодо стійкого економічного прогресу України, досягнутого у межах програми МВФ", — написала вона.

Георгієва повідомила, що місія МВФ відновить роботу в Україні вже у вересні.

"З нетерпінням чекаю на продовження нашої продуктивної співпраці, щоб покращити роботу над питаннями, які залишилися, під час місії у вересні", — підсумувала директорка МВФ.

Раніше міністр фінансів України Сергій Марченко під час робочого візиту до США провів переговори з представниками Міжнародного валютного фонду щодо наступного траншу за програмою stand by на суму 700 мільйонів доларів.

Новини тижня: представники МВФ хочуть бачити в Україні активнішу боротьбу з корупцією

Новини тижня: представники МВФ хочуть бачити в Україні активнішу боротьбу з корупцією

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація