В Україні можуть "луснути" ще два банки, один із яких – державний

Фінустанови вчасно не провели докапіталізацію.

Сьогодні, 17 червня, завершується термін, коли українські банки мають провести докапіталізацію до обов'язкових 120 млн грн. У разі невиконання такі фінустанови віднесуть до категорії проблемних. До "сірого" списку потрапили два банки – комерційний (назву не розкривають) та державний "Український банк реконструкції та розвитку".

Про це в інтерв'ю FinClub розповіла в.о. заступника голови Нацбанку Катерина Рожкова.

"Залишається два банки. В одного до 120 мільйонів гривень не вистачає аж два мільйони гривень. У другого ситуація складніша: ми зустрічалися з власником, думаю, що він не встигне в цей термін. Я скажу, що буде з тими, хто не зможе вкластися в термін. Перше – визнання проблемності. Наступний етап – якщо нам не буде надано в розумний 30-денний термін якийсь план виходу з ситуації, природно, банки повинні будуть покинути ринок. У нас не може бути інших варіантів", – наголосила Рожкова.

Двох мільйонів до необхідної докапіталізації не вистачає державному "Українському банку реконструкції та розвитку". Нині його статутний капітал становить 118 млн грн.

"Що стосується конкретно УБРР. Стратегія держбанків передбачає, що держава повинна вийти з несистемно важливих банків до 2017 року, тобто до кінця 2016-го. Власник УБРР спробував його продати", – нагадала Рожкова.

Жодного покупця на цей банк у квітні не знайшли. Фонд держмайна планує знову виставити фінустанову на продаж.

Раніше в Нацбанку повідомили, що у власності держави залишаться лише два банки – "Ощадбанк" та "Укрексімбанк". Не виключено, що 20% акцій цих фінустанов також продадуть.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: