В Україні знову підскочили ціни на помідори

В Україні знову підскочили ціни на помідори

Фото: УНІАН

Попит на томати залишається високим.

На ринках України цього тижня підскочили ціни на тепличні помідори через скорочення їх пропозиції в південних регіонах.

Про це повідомляє EastFruit.

Зазначається, що високим попитом користується рожевий помідор, який наразі коштує до 35 грн/кг в разі реалізації дрібним оптом. За звичайний червоний круглий томат, найдешевшу позицію серед помідорів для свіжого ринку, можна виручити в середньому 27-30 грн/кг. Помідори жовті купують приблизно за тією ж ціною, що і рожеві, і навіть трохи дешевше, а за помідор-черрі в середньому платять 45-50 грн/кг.

Чому в Україні здорожчали помідори

Чому в Україні здорожчали помідори

Аналітики EastFruit також додають, що на ринку вже є і ґрунтовий помідор і ціни на нього значно нижчі. Однак гуртові покупці мало цікавляться ґрунтовими помідорами, оскільки вони розуміють, що ризик псування такої продукції набагато вищий. Тому ціни на ґрунтові помідори в середньому в два рази нижче, ніж на продукцію тепличну. Таким чином, ціни на помідори в Україні в середині літа залишаються порівняно високими - вони вищі, ніж в інших країнах регіону, окрім Росії.

Нагадаємо, раніше аграрії повідомляли, що Україна вперше за свою історію імпортувала огірки в липні. Так, частка завезеної тепличної продукції навіть в розпал сезону почала збільшуватися. Така нетипова для України тенденція спостерігається другий рік поспіль. Минулого року через неврожай томатів, роздрібні мережі, щоб уникнути дефіциту на українському ринку, активно закуповували турецьку продукцію.

Україна вперше за всю історію імпортувала огірки в липні

Україна вперше за всю історію імпортувала огірки в липні

Повʼязані теми:

Наступна публікація