В Україні зростає попит на нянь і хатніх робітниць із зарплатами до 20 тис. грн

Дата публікації
Перегляди
5875
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні зростає попит на нянь і хатніх робітниць із зарплатами до 20 тис. грн

В Україні почався бум на хатніх робітниць, нянь і гувернанток / Фото: facebook.com/FluminenseFC

Забезпечені українці намагаються наймати не "приємну" жінку з сусіднього села, а фахівців.

В Україні, особливо у великих містах, зростає попит на послуги хатніх робітниць, гувернанток і доглядальниць. За даними учасників ринку, кожного року в середньому на 15-20%.

Серед замовників тепер не тільки багаті співвітчизники і бізнесмени, але й білі комірці, і креативний клас, пише журнал Вести.Репортер.

Ринок домашньої прислуги - один з небагатьох, які не постраждали в період економічної кризи. Однак, якщо до недавнього часу під час вибору обслуги в українських будинках робили ставку в основному на людяність, а не професіоналізм, то зараз все змінюється.

Все частіше забезпечені українці замість "приємної" жінки із сусіднього села намагаються наймати фахівців. Оплата такого співробітника в рази вище. Наприклад, заробітна плата у сфері домашнього персоналу становить 6 тис. грн в місяць або 35 грн за годину (у разі погодинної оплати). І це не межа. Наприклад, у Києві хороша няня може заробляти від 5 до 12 тис. грн, гувернантка - від 8 до 20 тис. грн, а доглядальниця - від 4,5 до 8 тис. грн.

За прогнозами фахівців, у найближчі роки потреба у жіночій праці буде лише зростати.

"В Україні все більше сімей, в яких народжується більше трьох дітей, не кажучи про те, що в цілому українки народжувати стали більше. Крім того, у посткризовий час збільшилося число працюючих жінок. Підвищення пенсійного віку теж призвело до того, що жінки довше затримуються на роботі, а значить, всім їм потрібні помічники по будинку", - зазначила директор Інституту демографії Елла Лібанова.

Як повідомлялося раніше, незважаючи на високі зарплати, заробітчани в Італії мріють повернутися в Україну. Причиною цього стали затяжна економічна криза, жорстка конкуренція з біженцями з Азії та Африки, а також грубе поводження з працівниками, що "понаїхали".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5875
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація