Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В "Укргазбанку" пройшли масштабні обшуки

Банк вивів 3,2 млрд гривень, використовуючи шахрайську схему.

Департамент у сфері економіки ГПУ разом з Нацполіцією та СБУ провели обшуки у справі привласнення 3,2 млрд грн кредитних ресурсів "Укргазбанку".

Про це на своїй сторінці у Facebook повыдомила речниця генпрокурора Лариса Сарган.

"Так, службові особи "Укргазбанка", зловживаючи своїм службовим становищем, умисно надали підконтрольному суб'єкту господарювання кредит у розмірі 100 млн. грн., який не повернуто під заставу власного майно – нежитлового будинку, вартість якого за пособництва незалежного оцінювача, акредитованого у "Укргазбанку", штучно завищено майже в десять разів. У момент приватизації будинок оцінено у розмірі 14,2 млн. грн., а вже на період надання кредиту у розмірі 149,8 млн. грн. Використовуючи зазначену шахрайську схему, аналогічним шляхом з "Укргазбанка" виведено майже 3,2 мільярди гривень" - повідомила вона.

У справі були проведені обшуки за 9 адресами, у ході яких знайшли первинну документацію, яка і підтверджує злочин, а також 2 одиниці вогнепальної зброї з глушниками, набої та магазини до неї. 

Також у банківській скриньці незалежного оцінювача, який проводив оцінку заставного майна, вилучено майже 600 тис. доларів.

"Схема банальна - кредит надавався підконтрольній структурі, а підконтрольний оцінщик завищував заставу в 10 разів. В ході обшуків вилучена документація, зброя з глушниками та 600 тис дол, нажитих непосильним трудом оцінщика", - повідомив генпрорурор Юрій Луценко.

Нагадаємо, у 2015 році Мінфіні говорили про приватизацію державного "Укргазбанку""Ми плануємо найближчим часом розпочати тісніший переговорний процес. Як перший тактичний етап щодо забезпечення публічного і прозорого функціонування цієї установи -  впровадження відповідних стандартів. А в далекій стратегічній перспективі - вихід банку на винятково приватний спосіб управління, тобто приватизацію державної частки", - казав перший заступник міністра фінансів Ігорь Уманський.

Залиште свій коментар

Вибір редакції