Визначено 147 корпорацій, які керують усім світом

Визначено 147 корпорацій, які керують усім світом

Фото: AFP

Аналітики склали модель глобальної економіки: виявилося, що 40% всього багатства в системі контролює всього 147 компаній.

Модель глобальної економіки
Вчені з Вищої технічної школи Цюріха склали модель глобальної економіки, з допомогою якої змогли визначити 147 транснаціональних корпорацій, які контролюють 40% всього світового доходу.

Науковці проаналізували взаємозв'язки 43 тисяч транснаціональних корпорацій та визначили, що існує відносно невелика група компаній, в основному банків, яка здійснює непропорційно великий вплив на світову економіку.

Аналітики складних систем, з якими зв'язався журнал New Scientist, стверджують, що дослідження є унікальною спробою з'ясувати, хто насправді контролює світову економіку.

Подальші дослідження в цій сфері допоможуть виявити шляхи створення більш стабільної світової економічної системи, вважають вони.

"Реальність настільки складна, що ми повинні відійти від будь-яких догм, будь то теорії змови чи теорії вільного ринку. Наш аналіз ґрунтується на реальності", - запевнив Джеймс Глетфелдер.

Попередні дослідження показали, що лише кілька транснаціональних корпорацій (ТНК) володіють великими шматками глобального ринку, однак до цих досліджень входила лише обмежена кількість компаній і не входила інформація про фактичних власників цих бізнесів.

Вчені з Цюріха змогли зробити узагальнення, як це вплинуло на світову економіку. Вони використали базу даних Orbis від 2007 року, яка містить інформацію про 37 млн компаній та інвесторів по всьому світу і виділили з цього списку все 43060 ТНК, а також їх найбільших акціонерів.

Потім вони побудували модель, яка показала, як одні транснаціональні корпорації контролюють інші через володіння пакетами акцій, а також вказувала операційні доходи цих компаній, щоб скласти карту розподілу економічного впливу.

Модель виявила ядро ​​з 1318 компаній, які мали найбільше непрямих зв'язків з іншими бізнесами. Кожна з цих компаній була безпосередньо пов'язана з двома або кількома іншими, а ті в свою чергу так чи інакше брали участь у структурі власності ще в середньому 20 компаній.

Хоча на самі ці 1318 компаній в сукупності припадає 20% світового доходу, вони через частки в акціонерному капіталі колективно володіють більшістю найбільших в світі компаній реального сектора економіки, на частку яких припадає ще 60% світового доходу.

Коли науковці продовжили "копати" вглиб, з'ясувалося, що ці 1318 компаній, зі свого боку, колективно належать 147 корпоративним монстрам. Корпорації зі "списку 147" контролюють 40% всього багатства в системі.

"По суті, менше 1% від усієї кількості компаній в світі змогли контролювати 40% всієї глобальної мережі", - пояснив Глетфелдер. Більшість з них - фінансові інститути. Топ-20 включають Barclays Bank, JPMorgan Chase & Co, і Goldman Sachs Group.

Топ-50 корпорацій, які керують світом:

1. Barclays plc

2. Capital Group Companies Inc

3. FMR Corporation

4. AXA

5. State Street Corporation

6. JP Morgan Chase & Co

7. Legal & General Group plc

8. Vanguard Group Inc

9. UBS AG

10. Merrill Lynch & Co Inc

11. Wellington Management Co LLP

12. Deutsche Bank AG

13. Franklin Resources Inc

14. Credit Suisse Group

15. Walton Enterprises LLC

16. Bank of New York Mellon Corp

17. Natixis

18. Goldman Sachs Group Inc

19. T Rowe Price Group Inc

20. Legg Mason Inc

21. Morgan Stanley

22. Mitsubishi UFJ Financial Group Inc

23. Northern Trust Corporation

24. Société Générale

25. Bank of America Corporation

26. Lloyds TSB Group plc

27. Invesco plc

28. Allianz SE 29. TIAA

30. Old Mutual Public Limited Company

31. Aviva plc

32. Schroders plc

33. Dodge & Cox

34. Lehman Brothers Holdings Inc *

35. Sun Life Financial Inc

36. Standard Life plc

37. CNCE

38. Nomura Holdings Inc

39. The Depository Trust Company

40. Massachusetts Mutual Life Insurance

41. ING Groep NV

42. Brandes Investment Partners LP

43. Unicredito Italiano SPA

44. Deposit Insurance Corporation of Japan

45. Vereniging Aegon

46. BNP Paribas

47. Affiliated Managers Group Inc

48. Resona Holdings Inc

49. Capital Group International Inc

50. China Petrochemical Group Company

Читайте також:

Сорос лякає світ другою Великою депресією

Невідомий заробив 8 мільярдів доларів на зниженні рейтингу США

Китайський олігарх збирається купити частину Ісландії

Світовий рейтинг мільярдерів від Forbes: найбагатший українець замикає четвертий десяток

Повʼязані теми:

Наступна публікація