Китайський олігарх збирається купити частину Ісландії

Китайський мільйонер хоче купити під еко-курорт величезну ділянку землі в Ісландії. Утім, за екзотичним проектом може стояти прагнення Пекіна до освоєння Арктики.

Один з найбагатших бізнесменів Китаю має намір придбати 0,3% території Ісландії. За ділянку землі в 300 квадратних кілометрів він готовий сплатити 100 млн доларів.

Колишній державний чиновник КНР Хуань Нубо збирається побудувати на придбаній землі екологічний курорт та створити для заможних туристів поля для ігри в гольф. Він уже підписав попередню угоду про покупку з ісландським урядом, однак тепер проект має дістати схвалення регулюючих органів обох країн.

Міністр внутрішніх справ Огмундур Йонассон вже висловив з цього приводу стурбованість.

"Китай дуже активно скуповує землі по всьому світу, так що нам треба продумати міжнародні наслідки", - зазначив він.

Не виключено, що за екзотичним проектом ховається прагнення Пекіна до освоєння Арктики, припускає газета Financial Times. Незвичайне розташування передбачуваного еко-курорту в необжитому районі на північному сході Ісландії викликає чимало запитань щодо справжніх намірів китайського інвестора.

На думку експертів, якщо в результаті глобального потепління Арктика стане придатною для судноплавства, Ісландія могла б стати для КНР перевалочною базою.

Ця ідея не настільки абстрактна, як може здатися. Китайці не беруть активної участі у суперечці за арктичний шельф, основними протиборчими сторонами в якій є Росія, Канада, США. Однак амбіції китайців щодо крайньої Півночі анітрохи не менші.

Навесні китайський криголам "Сніжний дракон", найбільший неядерний криголам у світі, здійснив перший захід до Ісландії.

Для цього китайський корабель, також вперше в історії, подолав Північно-Східний прохід - вздовж узбережжя Росії та Норвегії - на шляху до Ісландії і Північно-Західний прохід на зворотному шляху.

За даними журналу Forbes, в 2010 році Хуань Нубо посідав 161-е місце в рейтингу найбагатших людей Китаю. Його статки оцінювалися у 890 млн доларів. Нубо є власником численних курортів та туристичних пансіонатів у Китаї та в інших країнах світу.

До того, як зайнятися бізнесом, Нубо працював у відділі пропаганди китайського уряду і міністерстві будівництва КНР.

Читайте також:

Президент Болівії: США скоро стануть колонією Китаю

Росія розширить свою територію в Арктиці на мільйон квадратних кілометрів

За сім років громадянство США отримали більше 260 тисяч китайців

Китайський мільярдер роздасть 2 мільйони доларів на честь народження онука

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: