Дорогі яхти, катери і теплоходи. На чому плавають українські можновладці

Вартість плавзасобів сягає мільйонів гривень.

Журналісти знайшли у політиків та посадовців справжні "палаци на воді".

Про це повідомляють "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Зокрема, народний депутат Артур Палатний (БПП) переконує, що полюбляє відпочивати на "старому саморобному човні" батька. Натомість журналісти з'ясували, що на батька нардепа зареєстровано круїзний катер Bavaria Sport HT. До реєстру цей човен потрапив 2016 року. Довжина його корпусу сягає 10 м, а вартість вживаного катеру стартує від 2 млн грн.

яхта - народний депутат Артур Палатний (БПП)
Наші гроші

Своєю чергою у ще одного депутата від БПП, а саме у Олександра Третьякова знайшли італійську яхту Falcon 80, довжиною 23 м і вартістю 21 млн грн журналісти програми знайшли на закритій парковці яхт-клубу "Рів'єра". Коштовне судно записане на компанію "Клуб ТВ" маловідомого бізнесмена Олега Малюти, який був помічником Третьякова. Цікаво, що декілька років тому у інтерв'ю колишній капітан яхти Третьякова розповідав, що в нардепа саме Falcon 80. Фотографії яхти – ідентичні судну, нині оформленому на Малюту.

яхта депутата від Блоку Петра Порошенка Олександра Третьякова
Наші гроші

Тим часом у судді Голосіївського районного суду міста Києва Миколи Шкірая знайшли італійський катер Laver, ідентифікований за назвою – "Пирятин". Судно й справді записане на Шкірая. Щоправда, у декларації зазначив, що придбав плавзасіб усього за 443 тис. грн. Натомість реальна вартість круїзного катера із двома каютами того ж самого року виробництва стартує від 1,6 млн грн.

катер судді Голосіївського районного суду міста Києва Миколи Шкірая
Наші гроші

В яхт-клубі "Маячок" на Жуковому острові паркується англійська яхта Princess Fly. Судно записане на компанію "Грандіс", співзасновником якої є екс-нардеп від "Батьківщини" Олександр Буряк. Вартість нової яхти – мільйон доларів. Розкішне судно і самого Буряка журналісти зафіксували саме тоді, коли він повертався з водної прогулянки до "Маячка". Буряк вже неодноразово фігурував у розслідуваннях журналістів. Його родина вивела із державної власності 24 гектари лісу, який мав би стати Національним природним парком.

яхта - екс-нардеп від «Батьківщини» Олександр Буряк
Наші гроші

Директор аеропорту "Бориспіль" Павло Рябікін володіє не лише катерами, а й елітним клубом "Маячок" на Жуковому острові. Рябікін задекларував компанію "Рекреаційно-оздоровчий центр "Зелений Порт", яка орендує землю під рестораном та закритим яхт-клубом для суден. Також у власності посадовця два катери, три понтони та будинок на воді, який пришвартований на території яхт-клубу.

елітний клуб «Маячок» директора аеропорту «Бориспіль» Павло Рябікін
Наші гроші

Дружина Рябікіна – Галина – володіє пасажирським теплоходом "Вікторія" з довжиною корпусу 38 м. Це судно "Маячок" здає в оренду по 4200 грн/год.

пасажирським теплоходом «Вікторія» дружини Рябікіна Галини
Наші гроші

Своєю чергою батько екс-міністра екології Миколи Злочевського володіє англійською яхтою SeaLine F37. Судно облаштоване двома каютами, а довжина його корпусу сягає – 11 м. Вартість такої яхти – понад 5,5 млн грн. Сам екс-міністр Микола Злочевський виїхав з України після Майдану.

яхта - батько екс-міністра екології Миколи Злочевського
Наші гроші

Екс-заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан володіє однією з найбільших яхт, що пересуваються українським Дніпром. В регістрі судноплавства на Корбана записане судно із назвою "Аталанта", довжина корпусу якого сягає 38 м. 

яхта Екс-заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан
Наші гроші

Круїзний катер "Катруся" до 2007 року належав чинному депутату Черкаської облради Володимиру Лашкулу. Нині катер записаний на дружину Віктора Пилипишина, екс-нардепа та екс-голову Шевченківської РДА.

катер дружини Віктора Пилипишина, екс-нардепа та екс-голову Шевченківської РДА.
Наші гроші

На пірсі яхт-клубу "Червона калина" журналісти знайшли круїзний катер марки Larson. Ще кілька місяців тому був записаний на Валентину Башмакову. Це матір судді Жовтневого районного суду Дніпра Євгена Башмакова.

катер - матір судді Жовтневого районного суду Дніпра Євгена Башмакова.
Наші гроші

Нагадаємо, низка відомих та впливових українських політиків користуються приватними літаками, які відсутні у їхніх деклараціях. Зокрема, ЗМІ помітили приватний джет Юлії Льовочкіної та Сергія Льовочкіна, депутатів з "Опозиційного блоку". Bombardier Challenger 850, яким літали Льовочкіни, коштує близько 40 мільйонів доларів. 

Також у аеропорту "Київ" був помічений приватний літак Gulfstream G280, журналістам вдалось побачити в ілюмінаторі цього літака обличчя чоловіка, дуже схожого на народного депутата та лідера депутатської групи "Відродження" Віталія Хомутинніка. Коштує такий Gulfstream G-280, на якому літає молодий депутат, близько 25 мільйонів доларів. 

Залиште свій коментар