Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Юнкер надумав зробити євро "інструментом суверенітету" ЄС

У Євросоюзі вважають, що їх валюта має більший потенціал, ніж реалізує зараз.

Зміцнення євро та зростання ролі цієї валюти у світі є одним із ключових завдань керівництва ЄС у найближчий рік. Про це заявив голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.

"Після всього 20 років існування і всупереч занепадницьким голосам, які супроводжували нас на цьому шляху, у євро вже багате минуле. Євро стало другою найбільш використовуваною валютою в світі. 60 країн тим чи іншим чином прив'язують свою валюту до євро", - наголосив Юнкер і додав, що метою політики ЄС має стати ще більший успіх євро.

ВідеоУкраїнці зможуть купувати валюту на суму 150 тисяч гривень на добу

За словами Юнкера, чимало продуктивних ідей чекають на втілення в рішення Європарламенту і Ради Євросоюзу. "Абсурдно, що Європа оплачує 80% свого імпорту енергії, а це становить 300 млрд євро на рік, в американських долларах. Тоді як тільки 2% нашого енергетичного імпорту надходить до нас з США", - заявив голова Єврокомісії. "Абсурдно, що європейські компанії купують європейські літаки в доларах, а не в євро. Це причина, по якій комісія представить до кінця поточного року ініціативи щодо посилення міжнародної ролі євро. Євро має стати активним інструментом нового європейського суверенітету", - оголосив Юнкер.

Також він поставив першочерговим завдання зміцнити валютно-економічний союз. "Без поглибленого валютно-економічного союзу у нас не буде переконливих аргументів для посилення міжнародної ролі євро", - підкреслив глава Європейської комісії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції