Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський анонсував зниження іпотечної ставки до 10%

Президент назвав здешевлення іпотеки одним з головних завдань для розвитку середнього класу та повернення українців, які виїхали.

До вересня 2020 ставки з іпотечних кредитів мають знизитися до 10%.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

"Уряд і Нацбанк вже працюють над зниженням процентної ставки. На вересень іпотека може бути 10%. Це дуже складне завдання, але вже реально", - сказав він.

За словами Зеленського, здешевлення іпотеки – це одне з двох основних завдань, яке ставиться, щоб допомогти розвитку сильного середнього класу в Україні і повернення тих, хто виїхав з країни.

Він назвав й інше питання – вигідне оподаткування коштів, зароблене громадянами України за кордоном.

"Повинно бути поліпшення цієї системи, ослаблення податкової політики. І далі – щоб їм було вигідно тут щось робити, вкладати гроші в державу", - зазначив президент.

Зеленський підкреслив, що паралельно робиться ставка на великих і середніх інвесторів, і завдання їхнього залучення також поставлена ​​Мінфіну і Нацбанку.

"Уже зроблено дві програми на збереження і залучення інвестицій: в 10+ і 100+ мільйонів доларів. Ці програми вже зараз починають функціонувати", - сказав глава держави.

Як зазначається, відповідно до Звіту про фінансову стабільність Нацбанку за грудень 2019 року, на той момент іпотечні кредити за партнерськими програмами із забудовниками пропонували всього сім банків за ставками 19-20% річних на термін до 20 років на суму до 2 млн грн. У той же час на ринку були пропозиції за зниженою ставкою по кредитах до п'яти років.

У серпні в НБУ заявили, що зниження ставок до 12-13% річних за іпотечними кредитами цілком можливе. Тоді вказувалося, що це може статися після того, як запрацює новий парламент. Крім того, для фінсектору важливо, щоб в Україні завершилася судова реформа. Зокрема, визначальним є те, щоб споживачі мали гідний рівень захисту прав, а позичальники були обізнаними у сфері своєї діяльності.

Плейлист 18 відео Економічні новини

Актуальні економічні новини: бізнес, фінанси та прогнози.

Економічні новини

Залиште свій коментар

Вибір редакції