Змінити мобільного оператора без зміни номера можна буде за 40 гривень

Дата публікації
Перегляди
5920
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Змінити мобільного оператора без зміни номера можна буде за 40 гривень

Оператора можна буде змінювати безліч разів / Фото: The Guardian

Послуга почне працювати в Україні вже наступного року.

З 21 листопада в Україні набув чинності наказ Держслужби спеціального зв'язку та захисту інформації, який дозволяє запровадити послугу перенесення мобільних номерів при зміні оператора - Mobile Number Portability (MNP).

Для цього буде створена єдина база даних. Абоненти зможуть міняти оператора зі збереженням номера необмежену кількість разів, але за гроші. Фахівці прогнозують, що ціна такої послуги складе близько 40 грн - на рівні середнього місячного рахунку українського абонента мобільного зв'язку, пише "Комерсант-Україна".

У Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), вже підготували проект правил надання послуги MNP. Як розповіло джерело газети в регуляторі, щоб зберегти номер, абонентові треба буде звернутися з письмовою заявою до оператора, у мережі якого він захоче обслуговуватися.

У відомстві розраховують, що послуга збереження номера почне працювати в Україні вже наступного року. За оцінками глави регулятора Петра Яцука, створення системи збереження номера коштуватиме бізнесу більш ніж в $ 10 млн.

За оцінками мобільних операторів, послуга збереження номера може зацікавити приблизно 5-10% всіх абонентів - це 2,5-5 млн SIM-карт.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5920
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація