Перейти до змісту
"Uber-президент": Зеленський вдруге записав розмову із Tesla
ТСН.ua

Президент розповів про ставлення до Ради і уряду, майбутні посадження та плани на наступний рік.

Президент України Володимир Зеленський 7 листопада оприлюднив вже друге інтерв’ю, яке було записано за кермом автомобіля Tesla. У ньому він їздить Києвом та розповідає про найбільш актуальні питання в Україні.

Зокрема, президент оцінив діяльність нового уряду та парламенту, розповів про плани на майбутній рік, а також про підготовку до "нормандського" формату, розведення військ на Донбасі та "посадження" правоохоронцями.

ТСН.ua наводить повний текст розмови Зеленського.

Відео В Офісі президента оприлюднили нове інтерв’ю Володимира Зеленського на Tesla

Цього разу глава держави відповідає на запитання людини за кадром. Зеленський наголошує, що там, де вже розвели війська, обстрілів немає. Щодо соціальних ініціатив, то президент озвучив плани наступного року побудувати або реконструювати сто стадіонів, сто шкіл, сто дитсадків та придбати сто шкільних автобусів.  

В Офісі президента оприлюднили нове інтерв’ю Володимира Зеленського на Tesla

Про фракцію "Слуга народу"

Є великі плюси і є мінуси. Давай із плюсів почнемо. Найголовніша перемога цієї Ради – проголосовані законопроєкти. Ухвалено 70 законів. Серед них дуже важливі – це повернення покарання за незаконне збагачення, гучний закон про зняття недоторканності, судова реформа проголосована, перезавантаження Генпрокуратури, багато законів для поліпшення бізнес-клімату в Україні. Словосполучення "турборежим", мені казали всі – і європейці, і міжнародний валютний фонд, і представники ЄБРР і Світового банку – всі дуже задоволені. Навіть всі кажуть: "Давайте трішечки повільніше".

Мінус який – загалом інші партії можуть не ходити на роботу, але не всі. Тому що я знаю, наприклад, партія "Голос" голосувала за деякі важливі закони. Дехто ще з деяких партій. Але в принципі мінус в тому, що інші партії не хочуть голосувати. І це є правда. Кожен з них вважає, що він головний опозиціонер влади. Партія, в нас, в якої є весь головний 100-відсотковий зміст. Тобто це партія народна. Не тільки президентська – це народна партія. Є деякі помилки. Деякі аморальні вчинки. Є деякі депутати, які не хочуть голосувати за ті чи інші закони, хоча ми домовлялися, що коли обговорюються законопроєкти на засіданнях, на фракціях, коли обговорюються законопроєкти в комітетах – там, будь ласка, сперечайтесь, але виносити їх на засідання Верховної Ради…

У нас є така домовленість – якщо 70% партії "Слуга народу" за той чи інший законопроєкт напередодні голосування, то ми всі голосуємо. Тому ми дуже уважно, і я особисто, стежимо за статистикою. Не тільки там якісь такі, скажімо так, ганебні смс-ки, вони теж є. Є ганебні чутки, але зараз я дуже радий, що поки що це тільки чутки. Є мінуси з приводу статистики голосувань того чи іншого депутата. Але ми за всім цим слідкуємо і серйозні висновки будуть зроблені до кінця цього року. Тобто кожен депутат повинен розуміти, що він повинен голосувати за закони, які потрібні суспільству.  Не всі законопроєкти популярні. Не просто так же їх не ухвалювали депутати Верховної Ради протягом 30 років.

Я розумію нашого голову фракції. І Давиду складно, і заступникам складно. Чому – тому що такої партії ніколи не було – 254 людини. Люди різні. Є люди, які знаються в будь-яких законах, вони освічені, вони провідні економісти із практикою, із досвідом, і юристи є. А є звичайні люди. Вони чи фермери, чи з будь-яких підприємств, звичайні, прості люди. Вони, вибачте за таке слово, довго в’їжджають. І тому є помилки. Але з іншого боку вони показують і відношення того чи іншого класу і підказують тобі, де є помилки в тих чи інших законах. Тому що вони є представниками різних прошарків нашого суспільства. Із різною ментальністю, із різним заробітком. І це дуже важливо. Тому поки що у нас у Верховній Раді демократія. Але поки що.

Про "молодий" уряд

Критикують всі і нашу Раду, і наш уряд, і мене особисто. Але якщо я звик, то наш молодий уряд, їм дуже складно зараз. Вони витрачають час іноді на спілкування, на діалог, на докази, що я не такий. Все це відбувається і в Facebook і на інших там інтернет-сайтах. Їм складно. Вони повинні зосередитися на тих законах і тих реформах, які вони повинні після голосування втілювати в життя.

Такого молодого уряду ніколи не було. Тут теж є плюси і мінуси. Нема корумпованого досвіду – і це великий плюс. Якщо ми сказали, що буде повне перезавантаження – так, це ризик, але це великий плюс. Якщо вони не впораються – теж чекаємо до кінця року. Хто не зможе – з тим будемо прощатися. Нам казали про що, я хочу всім нагадати, дивіться – цей президент не доживе до жовтня, цей уряд буде існувати два місяці максимум. Нам казали, що долар буде по 100, нам казали, що всі міжнародні партнери від нас відвернуться. Нам казали, що жодного інвестора ми не зможемо притягнути в Україну. Нічого з того не відбулося, все нормально. І сказали, що ще буде повна ескалація і буде війна. Слава богу, що нічого з теорії цих політичних медіумів не відбулося.

Про посадки

Ми будуємо іншу країну. Ми хочемо побудувати іншу країну. І вони нам не потрібні. Так, вони керують тими чи іншими телевізійними каналами, інтернет-ресурсами, ЗМІ – вони керують ними, що вони можуть. Деякі журналісти чи блогери ловлять хайп, хтось на цьому заробляє. Це їхній вибір.

Колишні політики не можуть в цій зараз системі, по-перше, це вже не схема, а система. Вони не можуть знайти для себе місце. І вони його не знайдуть. Поки ми живі, скажімо так. У нормальному сенсі цього слова. Вони можуть виїжджати тільки за кордон. Але не всі зможуть виїхати. І всі люди все це бачать. Не дуже багато посадок? Поки ще це не почалось? І згоден, і ні. Дивіться, справа Свинарчуків є? Є. Пашинський є? Є. Далі, Микитась є? Є. Дубневич є? Є. Навіть у Верховній Раді за Дубневича не всі голосували. Всі бояться, що до них буде таке саме ставлення. І правильно бояться. Воно буде таке.

А далі будуть вироки цим людям, про яких я сказав. А не будуть – будуть відкриті інші справи. І ніхто не буде зупинятися. В чому є проблема швидких посадок – багато справ, повірте нам, є, до яких, ми зрозуміли, ми повинні підготуватися. А по-іншому ці люди будуть виходити на волю. Тому що всі ці справи розваляться в судах. Тому все буде. І з Катею Гандзюк, з цією справою, і з Павлом Шереметом, і всі ці справи в оборонній галузі – всі вони будуть.

Спочатку у нас не було Ради, ви пам’ятаєте, ми давали в колишню Раду повернення покарання за незаконне збагачення. Ніхто не хотів. Потім з’явилась Рада, і ми нарешті проголосували за цей закон. Але дуже багато і великих фінансових груп і інших партій лобіювали, щоб не голосувати за цей закон. Але ми проголосували. Скоро він починає реально діяти. Тому це будуть не тільки посадки, але і повернення грошей в бюджет країни. Це найголовніше, тому що грошей немає. Я не знаю, чи є таке слово в українській, чи немає – оживлення багатьох справ, які були просто заморожені.

Наприклад, справа Майдану. Зараз цією справою починає займатися прокурор Чумак. Він повинен створити групу. Він її створив. І дійсно розглядалась справа 6 років. Ми як суспільство не бачимо дійсного результату цієї складної справи. Я впевнений, що буде.

Про капітуляцію, розведення військ та підготовку "нормандського формату"

Фейки, маніпуляції, інформаційна війна. Раніше це була війна із російськими ЗМІ, тепер це війна ще й всередині нашої країни. Незважаючи на те, що ми декілька разів збирались із представниками наших ЗМІ, деякі з них не розуміють, що вони роблять, мені так здається. Тому що немає ніякої капітуляцїі. Ми не можемо вирішити питання війни, ми не можемо припинити війну, не розмовляючи з людьми. Як мінімум у нормандському процесі. Ви знаєте, що ми довго шли до того, щоб відновити "нормандський" формат. Від 2016 року зустрічей цих не було. Це пройшло 3 з половиною роки вже. Скільки людей, давайте порахуємо, загинуло за цей час. І тому нормандський формат спрямований на те, щоби оновити діалог, який може нас приблизити до повного припинення війни і повернення наших територій. І обов’язково, найголовніше, – повернення наших полонених.

Дивіться, умови нормандської зустрічі – це розведення військ у Станиці Луганській, розведення військ у Золотому, а саме в Катеринівці, тому що Золотих 5. 4 з них ми контролюємо як українська армія, як українська влада. А Золоте-5 – там перебувають бойовики. Тобто саме розведення в Катеринівці мається на увазі. І розведення в Петрівському. Ми розвели війська у Станиці Луганській, і навіть ви бачите, ми зробили такий тимчасовий пішохідний міст, а сьогодні вже заливається бетонний, буде фундаментальний міст побудовано у Станиці Луганській. І там КПВВ, там світло, там Швейцарія.

У Золотому далі ми бачили, скільки всього було, скільки було страйків, скільки було дійсно маніпуляцій. Деякі люди дійсно так вважають, що не можемо ми собі дозволити розведення військ, але це Мінські угоди. Тому, ви бачите, що ми розвели війська в Катеринівці. І там нічого не відбулося. І там зовсім немає жодних пострілів. Просто немає. І в Станиці Луганській немає. І статистика така, де є розведення, – там вогню немає. Ось така статистика. Що стосується Петрівського, там просто, ви знаєте, поле. Там немає жодних проблем із розведенням. Проблема тільки в термінах. 7 числа починається розведення. Дай бог.

Наші війська готові, наші військові молодці. Розведення відбулося 100-відсотково, безпечно. Ми відійшли на позиції підготовлені, розбудовані. Забудьте, будь ласка, я хочу, щоб всі забули, жодної сірої зони там немає. Там безпечна ситуація, там перебувають наші люди. Там перебувають представники поліції і Служби безпеки. А який далі план дій, як далі буде і в яких містах чи містечках чи місцях буде розведення, який формат далі обміну наших людей буде, в які терміни, який формат може бути на місцевих виборах – всі ці питання треба буде один одному задавати і вирішувати на нормандській зустрічі. Але – проговорювати це, а потім вже приходити до нашого суспільства і казати – ось такі є рішення. Давайте їх обговоримо ці рішення. Жодних секретів від суспільства з цього приводу не буде, тому що це така тема, дуже сенсаційна.

Як я сказав, існує 5 Золотих. Одна із цих частин, містечок, вона окупована. Там були чи бойовики, чи представники, он ми бачили депутата якогось із російської Думи. Ну приїхав він на ту територію, але не треба цього фейку. Він не в Золотому, тому Золотому, яке контролюють українські військові.

Про перші успіхи

Щодо наших успіхів – всі бачать успіхи. Наприклад, взяти одну трасу, одну дорогу, яку ми побудували за 3 місяці, – Запоріжжя-Маріуполь. Щоб не ображався Маріуполь – Маріуполь-Запоріжжя. От ця траса, 200 кілометрів, 70 кілометрів з якої будувались майже 3 роки. Ми побудували за 3 місяці 130 кілометрів. Дорога європейського рівня, всі задоволені. Зараз окружна в Дніпрі починає будуватися. Обговорюється окружна Києва і ще декілька доріг. Але ми розуміємо, що взимку ми не можемо будувати. Тому у нас велике будівництво починається від 1 березня. Зараз будемо готуватись.

Дорожній фонд ми збільшили у бюджеті на 40% + ще гроші є від міжнародних організацій. Ми дійсно хочемо, у нас амбітна пропозиція від Міністерства інфраструктури, побудувати біля 4 тисяч кілометрів доріг наступного року. Враховуючи, що дуже багато коштів кудись йшло, десь збільшиться будівництво відсотків на 60. І це буде по всій країні. Люди побачать, що готується проєкт запорізького мосту, декілька мостів буде побудовано наступного року.

Далі задача – 100 шкіл буде чи побудовано там, де їх немає, чи реконструкція буде деяких шкіл. Також буде реконструкція 100 стадіонів. Ще найголовніше – 100 садочків буде побудовано по всій країні і 100, ну така цифра просто взята, може буде трішечки більше, 100 автобусів до цих шкіл, про які я вже сказав. Тому що багато з цих шкіл, про які я вже сказав, – це саме в сільській місцевості вони розташовані в страшному стані. Тобто ми будуємо одразу – ми будуємо школу, дорогу до цієї школи і автобус, який везе цих школярів.

З приводу Міністерства оборони – ніколи ще не було такого великого бюджету. На армію бюджет збільшився на 16%. Ми пишаємось цим, підтримуємо наших військових.

Про особисте життя

Чесно скажу, я кожного ранку коли бігаю, ну не кожного ранку, а через день там, то, я купую каву в кінці бігу. Є у мене пару точок. І всі раді бачити. Поки що так. Я хочу, щоб не змінилось це відчуття. Заходжу в кафе, а там "Ану … звідси". Щоб такого ніколи не було.

Рівень української мови, на мою особисту думку, він зростає, але я знаю, що є помилки з наголосами, із деякими словами. Хочу говорити краще. Може, і неможливо знати мову на 100%, але я намагаюсь. Практика, більше говорити. Краще з розумними людьми. Я спілкувався із людиною російською мовою і  іноді забував слова, і кажу людині, яка поруч зі мною "Как это?" і називаю українське слово. Тобто іноді вже і такі є приклади.

До цієї роботи звикнути не можна. Люди ж як кажуть – до хорошого швидко звикаєш. А це реальне життя, дуже складне. Дуже складна професія, забирає всі сили, час, іноді бажання. Ти просто в кінці вечора із людини перетворюєшся в якийсь такий, знаєте, організм. Який не хочу ані думати, ані щось робити. Навіть не розуміє іноді, про що говорить сім’я. І це виснажливо не тільки для мене, а і для родини. Тому що потім вони запитують у мене: "Ну що, ти згоден? Ми ж домовлялись сьогодні там о 20:00 зустрічаємось". А ти про це навіть не пам’ятаєш. Ну, рішення ж, як кажуть в Раді, ухвалено.

Про власну мрію

Дуже хотілося б що всі об’єднались. І суспільство, і люди, і території. А за повернення треба боротись об’єднавшись. І ЗМІ, ніхто не каже, журналісти повинні працювати згідно їхньої професії. Але, хотілося б, щоб ми всі об’єднались заради однієї головної перемоги. А перемога головна у нас наступна – повернути все і всіх. Нікого на цьому шляху не розгубити. І залишитись об’єднаною країною. І вже зосередитись тоді дійсно на реформах та економіці. Тому що не можна все це втілювати в життя, нормально реформувати, поки розібрана вся країна. Це зараз мрія. Велика мрія.

Залиште свій коментар