Астрономи знайшли пояснення магнітним плямам на Місяці

Дата публікації
Перегляди
2059
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Астрономи знайшли пояснення магнітним плямам на Місяці

Вчені пояснили магнітні плями на Місяці / Фото: bigpicture.ru

Вчені вважають, що це можна пояснити падінням величезного метеорита в далекому минулому.

Вчені запропонували пояснення магнітним аномаліям на Місяці, виявлених американськими місіями "Аполлон".

Вони дійшли висновку, що дані аномалії - наслідок падіння величезного метеорита в далекому минулому. Стаття науковців з'явилася в журналі Science.

За їх словами, аналіз ґрунту, доставленого на Землю в 1960-і роки місіями Аполлон, показав, що він не має магнітних властивостей.

Разом з тим, на Місяці були зареєстровані магнітні аномалії, тобто регіони, де поле було набагато сильніше, ніж в решті частини земного супутника.

Використовуючи дані спостережень за Місяцем, зібрані автоматичними місіями за останні кілька десятків років, і комп'ютерне моделювання, вчені встановили, що розташування регіонів з сильним магнітним полем можна пояснити падінням крупного небесного тіла на Місяць.

Читайте: "Титанік" потопило неймовірне зближення Землі з Місяцем

Вчені вважають, що тіло мало потужне магнітне поле. Від удару воно розплавилося і його в рідкій формі розкидало по всьому Місяцю.

Дослідники навіть змогли визначити можливе місце падіння - так званий басейн Південний полюс-Ейткен, розташований, як випливає з назви, на південному полюсі земного супутника. Діаметр кратера 2500 кілометрів, а глибина - 13 кілометрів.

Зазначимо, магнітне поле Місяця є об'єктом пильного вивчення. У лютому 2012 року в Nature Geoscience з'явилася робота, автори якої стверджували, що тектонічна активність Місяця не припинилася 3,6 мільярда років тому, як вважалося раніше, а могла тривати до відносно недавнього (50 мільйонів років тому) часу.

Так як активність і наявність магнітного поля взаємопов'язані, то вчені зробили висновок, що земний супутник міг втратити поле пізніше, ніж вважалося до цього часу.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
2059
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація