Інженери створили унікального безпілотника-"вампіра"

Крила складаються після посадки.

Надихнувшись тим, як рухаються звичайні вампіри (кажани), швейцарські інженери створили літаючого робота, здатного переміщатися по землі - за допомогою його власних складених крил.

Такий апарат може швидко подолати велику відстань (долетівши, наприклад, до зони лиха), а потім самостійно спуститися і обстежити важкодоступні і не видні зверху місця. Крила апарату виготовлені з тканини, натягнутої на гнучкий каркас.

Крила складаються після посадки (роблячи машину більш компактною), а їх кінчики крутяться взад-вперед, дозволяючи роботу ходити по землі вперевалку, - пише Lenta.ru.

Звичайно, хода "вампіра" не відрізняється граціозністю, проте розробники вказують на те, що нульова наземна мобільність (що відрізняє більшість безпілотників) принципово відрізняється від обмеженої. Швидкість робота в повітрі досягає 20 метрів в секунду, на землі - 6 сантиметрів в секунду. Очікується, що апарат зможе спуститися вниз, забратися під руїни будівлі, зробити знімки і виповзти назовні. Ще однією перевагою робота перед іншими подібними апаратами полягає в тому, що він може приземлитися, переорієнтуватися і знову злетіти. На таке здатні гвинтокрилі літальні апарати, але дальність польоту їх дуже обмежена. Зазвичай приземлення безпілотника більше нагадує "керовану катастрофу", а знову злетіти без сторонньої допомоги пристрої не можуть. Зараз винахідники сконцентрували свої зусилля на розробці технічних можливостей для автономного зльоту робота.

Нагадаємо, що на Волині створюють народні безпілотники, які захищають життя бійців АТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: