Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАСА оприлюднило знімок унікальної "Землі Венери" на Плутоні

Ландшафт цієї території планети нагадує каньйони лабіринту Ночі на Марсі

НАСА показали фото з унікальної поверхні Плутона, яка є унікальною для карликової планети Сонячної системи, пише Lenta.ru.
 
Знімки зроблені станцією New Horizons. На фото показана так звана "Земля Венери" на Плутоні. Ця територія планети складається із рівнин у формі багатокутних блоків, які розділені темними каналами шириною 3-4 кілометри. На ділянці також є ударні кратери, діаметр яких досягає 25 кілометрів, що свідчить про їх давнє походження.
 
Вчені зазначають, що "Земля Венери" унікальна у Сонячній системі та нагадує лише каньйони лабіринту Ночі на Марсі.
 
Канали на цій ділянці Плутона, за припущеннями вчених, могли виникнути внаслідок тектонічних процесів. 
На фото фіолетовим кольором позначені ті території, які багаті метановим льодом.
Ділянка на Плутоні
NASA
 
Нагадаємо, у найближчі дні будь-хто на Землі зможе побачити Марс. Для цього досить подивитися на південний схід з настанням темряви: надзвичайно яскрава жовта "зірка" буде знаходитися в нижній частині неба. Планету можна буде розглянути вже 22 травня. Марс підійде до Землі ближче, ніж це було в листопаді 2005 року, коли вчені зафіксували останнє зближення планет. Очікується, що на мінімальну відстань Марс наблизиться до нашої планети 30 травня, відстань складе 75,96 млн кілометрів. Червона планета буде залишатися на максимально близькій відстані від Землі до кінця травня і перші два тижні червня. Подібне космічне явище називають протистоянням (або опозицією) планет. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції