Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
NASA показало комету, яка наближається до Землі

Вченим вдалося розглянути особливості комети з роздільною здатністю до восьми метрів на піксель.

NASA змонтувало з радарних знімків відео комети P/2016 BA14, яка наближається до Землі.

Зображення були прийняті в період з 21 по 23 березня 2016 року, коли небесне тіло знаходилося на відстані від 4,1 мільйона до 3,6 мільйона кілометрів від Землі. З отриманих радіолокаційних даних видно, що діаметр P/2016 BA14 дорівнює одному кілометру. Небесне тіло має неправильну форму і обертається навколо своєї осі з періодом 35-40 годин.

Вченим вдалося розглянути особливості комети з роздільною здатністю до восьми метрів на піксель. Також P/2016 BA14 спостерігали за допомогою інфрачервоного телескопа IRTF? розташованого на Гаваях. Комета відображає менше трьох відсотків сонячного світла, яке падає на неї, а колір її поверхні нагадує асфальт.

Комета стала третім небесним тілом, яке наблизилося до Землі на настільки малу відстань (3,6 мільйона кілометрів).

До Землі P/2016 BA14 наблизилася зі своїм ймовірним осколком — кометою 252P/LINEAR, яка пролетіла повз планету на відстані 5,2 мільйона кілометрів на добу раніше. P/2016 BA14 виявили нещодавно (22 січня 2016 року за допомогою системи телескопів PanSTARRS на Гаваях).

Нагадаємо, що раніше Європейське космічне агентство представило бета-версію інтерактивної карти поверхні "української" комети Чурюмова-Герасименко.

Карта дозволяє дослідити деталі рельєфу комети, використовуючи інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

Залиште свій коментар

Вибір редакції