Науковці вимагають переглянути закони про терміни вивчення ембріонів

Термін був вибраний через те, що після нього починається формування індивідуальних рис ембріона.

Вчені встановили рекорд виживання ембріонів людини в лабораторних умовах — плід залишився живим і активним на тому терміні, коли його вже пізно пересаджувати в матку для нормального розвитку.

Те, що сталося, привело до конфлікту дослідників з законодавством. Це пов'язано з тим, що у багатьох західних країнах вченим дозволяється працювати з одиничними ембріонами всього 14 днів, після чого вони повинні бути знищені. Такий термін був вибраний через те, що після нього починається формування індивідуальних рис ембріона. Прийняття відповідних законів у 1980-х роках гарантувало вченим деякі можливості по вивченню ембріонів в лабораторних умовах і при цьому заспокоювало  громадськість, які боялися "людей з пробірки".

Проте автори нових досліджень вимагають продовжити цей термін як мінімум на кілька днів. Це дозволить вченим краще зрозуміти, як всередині ембріона виникають тканини різних типів. Так, стежачи за розвитком плоду людини протягом 12-14 днів, дослідники встигли зрозуміти, що клітини мишей є неспівставною моделлю для вивчення.

Проте деякі вчені відзначають, що 14 днів — цілком адекватний для більшості досліджень строк, а його зміна потребує складних переговорів з представниками влади і громадськості.

Нагадаємо, що раніше уряд дозволив британським дослідникам проводити експерименти по редагуванню геномів ембріонів людини.

ВідеоБританським вченим дозволили генетично модифікувати людські ембріони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: