Під замороженою кіркою Плутона може ховатися величезний океан

Океан має глибину до 100 кілометрів.

Під замороженою поверхнею карликової планети Плутон має бути океан, який вміщає стільки ж води, скільки й усі моря та океани Землі.

Про пише Nature.

Океан Плутона, який ймовірно складається зі сльотавої води, схований на рівні 150-200 кілометрів під "серцеподібним" регіоном крижаної поверхні карликової планети і має глибину до 100 кілометрів.

Про це розповів планетолог Френсіс Німмо з Каліфорнійського університету у Санта-Крузі. 

Нагадаємо, що раніше міжпланетна станція New Horizons знайшла на північному полюсі найбільшого супутника карликової планети Харон Мордор.

За даними вчених NASA, виявилося, що цей район був покритий шаром темної пилу, тому його вирішили назвати на честь "темної країни", вигаданої письменником Джоном Толкієном.

Станція New Horizons в ході максимального зближення з Плутоном отримала знімки його найбільшого супутника Харона.

На зображеннях високої роздільної здатності, які були отримані НАСА 21 вересня 2015 року, помітні "марсіанські" каньйони і інші особливості рельєфу небесного тіла.

NASA показало знімок "затонулого" серця Плутона

Науковці NASA опублікували фото долин у формі серця на Плутоні

Науковці NASA опублікували нову серію фотографій Плутона та його планети-супутника Харона. Вони вражені рельєфами та відмінностями у кольорі планет. Космічний апарат під назвою «Нові горизонти» наблизився до Плутона на максимальну відстань – 12 тисяч кілометрів. Та, щоб надіслати звідти на Землю всі відзняти світлини, знадобиться щонайменше рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: