Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Помер вчений, який з похмілля винайшов ібупрофен

Помер вчений, який з похмілля винайшов ібупрофен

Стюарту Адамсу було 95 років.

Доктор Стюарт Адамс, який розробив болезаспокійливий засіб ібупрофен, помер у віці 95 років.

Про це пише Metro.

Доктор Стюарт Адамс перевірив ефективність чудодійного з'єднання, використовуючи його для лікування власного похмілля перед важливою промовою. Він віддав роки, тестуючи різні формули у вікторіанському будинку в Ноттінгемі, перш ніж відкрити "2- (4-ізобутилфеніл) пропионовую кислоту" в 1961 році.

Знадобилося сім років, щоб препарат був схвалений і ліцензований, але зараз він є одним з найпопулярніших знеболювальних в світі. Доктор Адамс почав свою кар'єру у віці 16 років в Кембриджширі, що спонукало його вчитися на ступінь з фармацевтики в університеті Ноттінгема.

Пізніше він отримав докторський ступінь в галузі фармакології в Університеті Лідса, перш ніж приєднатися до дослідницького відділу Boots в 1952 році. Доктору Адамсу було доручено знайти лікування ревматоїдного артриту, настільки ж ефективного, як стероїди, але без побічних ефектів, - ця мета привела його до довгої подорожі до відкриття ібупрофену.

Стюарт Адамс отримав за свої дослідження кілька нагород - почесне лікарське звання від Ноттінгемського університету і дві меморіальні таблички від Королівського хімічного товариства. Сьогодні фармацевтичні компанії по всьому світу щорічно випускають неймовірну кількість ібупрофену у різних формах та видах під різними комерційними назвами. 

Нагадаємо, у 76 років помер один з найвидатніших фізиків-теоретиків Стівен Гокінг.

Залиште свій коментар

Вибір редакції