Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Революційне відкриття: Учені розшифрували ДНК предків Homo sapiens

Виявляється, предки Homo sapiens і неандертальців розділилися значно раніше, ніж думали вчені. 

Німецьким ученим вдалося розшифрувати ДНК, витягнуту з скам'янілостей віком 300-400 тисяч років, - найдавнішу ядерну ДНК предків людини. Результати аналізу вказали на те, що предки Homo sapiens дуже давно відділилися від предків неандертальців і денисовців в самостійний вид.

Про своє відкриття палеогенетики розповіли на конференції Європейського товариства з вивчення еволюції людини, пише  Science News.

Виявлені у відомому іспанському могильнику Ущелина кісток в горах Сьєрра-де-Атапуерка кістки іспанські вчені спочатку класифікували як рештки Гейдельберзької людини (жила в Євразії 600-250 тисяч років тому). Цей вид вважається предком неандертальців, а деякими дослідниками - і сучасних людей.

Палеогенетики з Німеччини сканували ядерну ДНК. Їм вдалося витягти достатньо матеріалу з зуба і однієї з кісток ноги - незважаючи на те, що давня ДНК розклалася на короткі фрагменти (від 25 до 40 пар основ). Хоча вчені не змогли повністю секвенувати геноми за рештками, їм вдалося добути інформацію про один-два мільйони пар.

Цю ДНК учені просканували на предмет унікальних маркерів неандертальців, денисівців та сучасних людей. Під час аналізу вони виявили, що в рештках набагато більше алелів Homo sapiens.

Це означає, що предки людини відділилися від основного стовбура Homo (у тому числі денисівців) дуже рано. Вони "розійшлися" десь 550-765 тисяч років тому - це від 100 до 400 000 років раніше, ніж думали вчені. Настільки стародавнє виділення предків людини розумної в окрему групу змушує переглянути сучасні уявлення про еволюцію людини і розселення її по планеті.

Нагадаємо, раніше у Африці палеонтологи знайшли невідомого предка людини.

Залиште свій коментар

Вибір редакції