Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У таблиці Менделєєва офіційно з'явилися нові елементи

Флеровій і ліверморій були відкриті ще на початку цього століття.

Надважкі елементи таблиці Менделєєва з номерами 114, 116 офіційно отримали свої імена - флеровій і ліверморій - на честь лабораторій, які брали участь у їх синтезі.

"Елемент з номером 114 тепер називається "флеровій" - на честь Лабораторії ядерних реакцій ними Флерова. Елемент з номером 116 тепер називається "ліверморій" - на честь Ліверморської національної лабораторії", - оголосив на церемонії в московському Будинку вчених президент Міжнародного союзу теоретичної та прикладної хімії (IUPAC) професор Тацумі Кацуюкі.

Після його слів на екрані з'явилися хімічні символи нових елементів таблиці Менделєєва - Fl і Lv - і їх назви. З цього моменту нові елементи офіційно отримали імена.

Елемент під номером 114 був отриманий в 2000 році шляхом бомбардування на циклотроні мішені з плутонію-242 ядрами кальцію-48, а 116-й елемент - в 2004 році в реакції кальцію-48 і кюрію-245.

Ці експерименти проводила група учених Лабораторії ядерних реакцій імені Флерова Об'єднаного інституту ядерних досліджень (ОІЯД) під керівництвом академіка Юрія Оганесяна за участю американських колег з Ліверморської національної лабораторії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції