Uber уперше показав свій безпілотний автомобіль

Піттсбург є ідеальним "полігоном" для обкатки безпілотної технології управління автомобілем.

Компанія Uber, що пропонує послуги з виклику таксі через мобільний додаток розпочала випробування безпілотного автомобіля в Піттсбурзі, штат Пенсильванія.

Тести проводяться на гібридному автомобілі Ford Fusion, оснащеному радарами, лазерними сканерами і відеокамерами з високою роздільною здатністю. Інженери вивчають здатність бортового обладнання збирати і позначати на карті дані про маршрут і самостійно керувати машиною. За кермом поки залишається досвідчений водій, який контролює роботу приладів. Uber каже, що хоче мати 100-відсоткову впевненість у можливостях безпілотного автомобіля.

На думку компанії з Сан-Франциско, Піттсбург є ідеальним "полігоном" для обкатки безпілотної технології управління автомобілем завдяки різноманітності дорожніх та погодних умов у місті.

Інженерний підрозділ фірми, Uber Technologies Inc., оголосило в минулому році про партнерство з університетом Карнегі-Меллона в Піттсбурзі у рамках реалізації цього проекту. Раніше опоненти Über заявляли, що компанія залучає до роботи некваліфікованих водіїв, що ставить під загрозу безпеку клієнтів.

Uber уперше показав свій безпілотний автомобіль
newsroom.uber.com

Нагадаємо, що американська компанія Uber програла суд і зобов'язана виплатити 10 мільйонів доларів владі Каліфорнії.

Приводом для позову стали слова компанії, що вони здійснюють більш якісні перевірки своїх водіїв, ніж усі інші служби таксі, мовляв, саме це їх відрізняє від всіх інших.

Зауважимо, що Uber був заснований в американському Сан-Франциско ще в 2009 році. За допомогою сервісу на мобільному телефоні або на сайті замовник може зарезервувати авто з водієм і відстежити його переміщення до зазначеного пункту, а оплату провести за допомогою банківської карти. Водієм Uber може стати пересічний автолюбитель, який має власний транспортний засіб – для цього треба пройти реєстрацію на офіційному сайті.

Зараз сервіс працює в більш ніж 57 країнах світу. Втім, не обійшлося і без скандалу з компанією. В державах ЄС, зокрема Франції, Німеччини та Італії, виникли конфліктні ситуації з Uber – таксисти сервісу не мають ліцензій і зазвичай їх тарифи менші, ніж у інших компаніях-перевізниках, а тому діяльність компанії може не відповідати вимогам закону.

В Україні також пройшли протести проти компанії. Столичні такстисти збиралися під стінами Київської міської державної адміністрації на мітинг. Водії вимагали визнати таксі міським пасажирським транспортом, а також пояснити позицію київської влади щодо запуску в Києві онлайн-сервісу за замовленням таксі Über.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: