Учені знайшли суперземлю на околиці Сонячної системи

Астрономи збираються продовжити дослідження незвичайного небесного тіла.

Астрономи зі Швеції та Мексики запідозрили існування на далеких околицях Сонячної системи суперземлі.

На думку вчених, виявлене ними небесне тіло може виявитися найвіддаленішим із відомих об'єктів у Сонячній системі. Наявні у вчених дані поки не дозволяють точно визначити його розміри і віддаленість від Землі. Потенційну суперземлю астрономи спостерігали двічі: в липні 2014 і травні 2015 років.

Учені висувають три гіпотези природи небесного тіла (при цьому схиляються до першої).

Перше припущення: виявлений об'єкт є суперземлею, яка приблизно вдвічі більша Землі і віддалена від Сонця на відстань 300 астрономічних одиниць.

Друга гіпотеза полягає в тому, що небесне тіло є карликовою планетою, що розташована на відстані близько ста астрономічних одиниць від Землі. Це далі, ніж карликова планета Седна, але ближче, ніж V774104.

Третя — незвичайний об'єкт є коричневим карликом, який розташований на відстані 20 тисяч астрономічних одиниць від Землі. Вчені збираються продовжити дослідження незвичайного небесного тіла, а їх гіпотези поки не отримали визнання астрономічного співтовариства.

Раніше повідомлялося, що найближча до Сонця суперземля розташована поза системою на відстані 20 світлових років від Землі. Об'єкт під назвою HD 219134b обертається навколо зірки Глізе 892 в сузір'ї Кассіопеї.

Суперземлею вважається кам'яниста планета або екзопланета (планета, розташована поза Сонячної системи) з масою більше, ніж у Землі, але меншою, ніж у газових гігантів Юпітера і Сатурна.

Нагадаємо, що вчені відкрили три суперземли навколо зірки-сусідки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: