Віртуальна реальність допомагає при параної

Учасники експерименту пережили дві симуляції.

Віртуальна реальність може допомогти при лікуванні деяких психічних захворювань, до такого висновку прийшли вчені з Оксфордського університету.

За допомогою віртуальної реальності лікарі можуть показати пацієнтам, що ситуації, яких вони бояться, насправді, безпечні. Це допоможе, наприклад, при лікуванні параної - від гострих форм цього захворювання страждає 1-2% населення Великобританії. У дослідженні брали участь 30 осіб, які страждають на параною. Люди з цією хворобою часто не довіряють іншим. Вони впевнені в тому, що ті намагаються їм зашкодити. Чимало осіб ведуть себе так, щоб мінімізувати соціальні контакти, наприклад, уникають спілкування і не дивляться в очі. Це призводить до ізоляції і постійного стресу.

Учасники експерименту пережили дві симуляції. У першому випадку вони перебували в ліфті, а другий раз в метро. При цьому кількість комп'ютерних аватарів постійно збільшувалася. Учасників поділили на дві групи. Одна група повинна була вести себе як завжди, тобто уникати контактів. Друга група повинна була, навпаки, довго дивитися в очі аватарам або підходити до них дуже близько. У понад половини пацієнтів з другої групи після експериментів зникли ознаки важкої параної. На думку вчених з Оксфорда, віртуальна реальність приносить швидкі результати.

Ознаки параної скоротилися в перший же день за 30 хвилин сесії. Однак самим пацієнтам цей досвід дався важко, адже їм доводилося боротися з власними страхами.

Нагадаємо, що у компанії Facebook відкрився відділ з вивчення соціальних взаємодій у віртуальній реальності.

Нова команда буде відчувати вже існуючі технології віртуальної реальності в області мережевого спілкування. Програмісти Facebook продовжать співпрацю з розробниками шолома Oculus Rift.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: