Байден відреагував на оголошення Трампу другого імпічменту

Дата публікації
Перегляди
2185
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Байден відреагував на оголошення Трампу другого імпічменту

Фото: Associated Press

Байден назвав штурм Капітолія "збройним повстанням проти США".

Обраний президент США Джозеф Байден закликав Сенат розглянути справу щодо імпічменту президентові Дональду Трампу, та при цьому "знайти спосіб" продовжити роботу над іншими невідкладними питаннями.

Про це із посиланням на заяву майбутнього американського очільника повідомляє NBC News.

"Минулого тижня ми стали свідками безпрецедентного нападу на нашу демократію. Це було здійснено політичними екстремістами і внутрішніми терористами, яких підбурював до цього насильства президент Трамп. Це було збройне повстання проти США", - наголосив Байден. 

Він переконаний, що "винні мають бути притягнуті до відповідальності". "Члени Палати представників скористалися повноваженнями, наданими їм нашою Конституцією, та проголосували за імпічмент і притягнення президента до відповідальності", - додав майбутній американський очільник. 

Водночас головними проблемами в США, за словами Байдена, є "смертельний вірус" та "нестабільна економіка". 

"Я сподіваюся, що керівництво Сенату знайде спосіб впоратися зі своїми конституційними обов'язками щодо імпічменту, а також займеться іншими невідкладними справами цієї країни", - сказав обраний президент. Мова йде, зокрема, про перехід влади, запуск програми вакцинації та відновлення економіки.

Як повідомлялося, 232 члени Палати представників Конгресу США проголосували за рішення оголосити імпічмент чинному президенту-республіканцю Дональду Трампу, якого звинувачують за статтею "підбурення до заколоту" через заклики своїх прихильників до штурму будівлі Капітолію.

Водночас, як заявив лідер сенатської більшості республіканець Мітч Макконнелл, американський Сенат не винесе вердикт щодо імпічменту Трампу до інавгурації Джозефа Байдена. Отже, Трамп очолюватиме США до закінчення свого президентського терміну 20 січня.

Нагадаємо, 6 січня на засіданні Конгресу США мали завершити офіційну процедуру підрахунку голосів виборців і оголосити Джо Байдена переможцем. Сотні прихильників чинного президента Дональда Трампа зібралися біля Капітолія, щоб висловити йому підтримку, і почали штурм будівлі. Конгрес тимчасово зупинив засідання.

Внаслідок масових протестів у Вашингтоні загинуло п'ять людей. Федеральне бюро розслідувань США відкрило 160 справ, заявивши, що "це лише початок".

У ФБР ж попереджають, що в столицях всіх 50 штатів США та безпосередньо в Капітолії від 16 до 20 січня готуються збройні акції протесту. 

Доля президента Трампа: останні новини з Вашингтона

Доля президента Трампа: останні новини з Вашингтона

 

Наступна публікація