Членів ЦВК контролюють політики - Шаповал

Дата публікації
Перегляди
2540
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Членів ЦВК контролюють політики - Шаповал

Працівники центральної виборчої комісії можуть отримувати вказівки безпосередньо з партійних штабів.

Шаповал пропонує не набирати до штабу делегатів від партій / Фото: УНІАН
Голова ЦВК Володимир Шаповал заявив, що члени ЦВК є фактичними висуванцями різних політичних сил.

Зокрема, Шаповал висловив думку, що "квотний принцип не просто уможливлює, він фактично легалізує зв'язки між членами ЦВК і політичними силами, котрі висунули їх на посаду", пише "Дзеркало тижня".

"Будь-яка політична сила орієнтується на власний політичний інтерес. Якщо в неї є відповідні можливості, вона намагається ними скористатися. А члени ЦВК є фактичними висуванцями різних політичних сил", - зазначив Шаповал.

На питання, чи не виникає в нього відчуття, що члени ЦВК отримують вказівки безпосередньо з партійних штабів або з Банкової, Шаповал відповів: "У мене виникають різні відчуття. І ситуації трапляються різні".

"Інколи в розмовах віч-на-віч я ставлю колегам відповідні запитання й чую приблизно таку відповідь: "Мені самому не подобається те, що відбувається. Але ж ви розумієте...", - розповів він.

На думку голови ЦВК, можна спробувати змінити принципи формування виборчих комісій: "Наприклад, голова, секретар та працівники апарату - державні службовці, решта - делегати від партій, на яких поширюється принцип ротації".

Однак він висловив сумнів, що це істотно змінить ситуацію.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2540
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація