Генсек ООН звинуватив ядерні держави у "підриві" гарантій Україні

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Генсек ООН звинуватив ядерні держави у "підриві" гарантій Україні

Пан Гі Мун заявив, що ядерні держави порушили зобов’язання перед Україною / Reuters

Пан Гі Мун розкритикував Росію, США та Великобританію за порушення зобов'язань перед Україною.

Генсек ООН Пан Гі Мун застеріг від використання кризи в Україні як приводу для прагнення отримати атомну зброю.

Про це він сказав на початку саміту з атомної безпеки, який відбувається з 24 по 25 березня у Гаазі, повідомляє Німецька хвиля.

"У випадку України гарантії безпеки були основоположною умовою її приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї", - заявив Пан Гі Мун.

За словами генсека ООН, надійність гарантій, наданих Україні Будапештським меморандумом, "серйозно підірвана" нинішніми подіями у Криму.

Наслідки конфлікту довкола Криму як для національної безпеки України, так і для національних нормативних документів щодо нерозповсюдження атомної зброї, на думку Пан Гі Муна, є глибинними.

"Однак це не може слугувати виправданням прагнень до атомної зброї, котрі би лише збільшили невпевненість та ізоляцію", - додав він.

Гарантії безпеки ядерних держав стосовно країн, котрі не мають атомної зброї, мають бути дотримані, закликав генсек ООН. Ці гарантії мають бути "зобов'язувальними та недвозначними", зазначив Пан Гі Мун.

"Ми разом маємо подбати про те, аби атомна зброя сприймалася як ноша, а не як сила", - наголосив він.

Як повідомлялося раніше, Україна залишиться без'ядерною державою. Міністр закордонних справ України Андрій Дещиця на брифінгу під час Саміту з ядерної безпеки в Гаазі, наголосив, що Україна не поновлюватиме арсенали ядерної зброї.

Як відомо, що у підписаному 1994 року Будапештському меморандумі США, Великобританія та Росія зобов'язалися поважати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України у відповідь на підписання Києвом договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Наступна публікація