Інтерпол відмовив у розшуку Богатирьової

Скаргу захисту екс-урядовця задовільнили без судового припису. 

Інтерпол припинив розшук колишнього міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової. Про це заявив її адвокат Дмитро Беляєв, пишуть "Українські новини".  

За його словами, рішення про призупинення публікації даних  про розшук Богатирьової ("публікація червоного повідомлення") було ухвалене Інтерполом ще в серпні 2016 року за зверненням захисту екс-чиновника.

Розшук був заблокований до остаточного рішення щодо скарги.

"Листом від 12 серпня 2016 року комісія з контролю за файлами Інтерполу інформувала про прийняття остаточного рішення генерального секретаріату Інтерполу про відмову у проведенні розшукових заходів щодо Богатирьової. Всі країни-учасниці повідомлені, що ніякі розшукові заходи щодо неї не здійснюються", - наголосив Беляєв.

Адвокат додав, що це перший такий прецедент – раніше такого рішення без судових приписів Інтерпол не ухвалював щодо жодного політика після подій на Майдані Незалежності.

"Припинено "червоне повідомлення". А ось остаточних рішень немає. Офіційно Україна визнала факт рішення секретаріату Інтерполу в Ліоні про відмову в проведенні розшукових заходів щодо Богатирьової Раїси Василівни. У мене на руках є відповідь Українського бюро Інтерполу, який документально підтверджує цей факт", - додав захисник Богатирьової.

За його словами, у генеральному секретаріаті Інтерполу констатували, що застосована в Україні правова процедура щодо Богатирьової була невідповідною.

Раніше ГПУ вперше в своїй історії розпочала процедуру спеціального досудового розслідування - у справі проти екс-глави МОЗу Раїси Богатирьової.  Її звинувачують у крадіжці шести мільйонів гривень і оголосили в розшук. Суд арештував майно екс-міністра та її чоловіка – три квартири в Києві, апартаменти в Ялті та три будинки в селі Підгірці Обухівського району Київської області. 

У березні 2016 Євросоюз ухвалив рішення зняти санкції із колишнього міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової. 

  

 

Залиште свій коментар

Наступна публікація