Клімкін спрогнозував плани Путіна щодо України на 2020 рік

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку ексміністра, президент РФ хоче поділити країну на "Малоросію" і Західну Україну.

Російський президент Володимир Путін 2020 року намагатиметься послабити санкції проти РФ і поділити Україну.

Про це колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив в інтерв'ю "Сегодня".

"Я не бачу без, як я говорив, великого "договорняка", шансу на компромісний для нас і Росії варіант. Інакше Путін буде тиснути власне на свій варіант. Я не вірю ні в максимальний варіант "зради", ні в максимальний варіант "перемоги". Статус-кво нам теж не підходить, оскільки тривають обстріли. Путін буде з цим грати. Але перекладення гарячого статус-кво в більш холодний - це завдання 2020 року разом із гуманітарними аспектами: обмін, гуманітарні, релігійні, екологічні та інші контакти. З того боку будуть здебільшого шпигуни. Але, тим не менш, поступово нам це потрібно робити, оскільки це наші люди", - наголосив він.

На думку Клімкіна, є ймовірність послаблення санкційного тиску Заходу на РФ.

"Потрібно працювати і говорити, що треба виконати основний масив Мінська, і тільки потім говорити про послаблення санкцій. Нам же потрібні не просто санкції проти Росії, а щоб вони пішли з Донбасу. Якщо ви побачите, що вони пішли з Донбасу, і побачите там українське політичне і правове поле, тоді, будь ласка, можемо говорити про послаблення санкцій. Якщо це умовно "випадковим" чином вийде, тоді це одна історія", - додав ексміністр.

Також Клімкін зазначив, що Путін, ймовірно, буде намагатися 2020 року послабити санкції.

"Будуть американські вибори, результатів яких він не знає, хто буде президентом США, як він буде ставитися до російської загарбницької експансіоністської політики. У 2020 році він буде намагатися розбити трансатлантичну солідарність і збити частину санкцій", - сказав він.

Окремо Клімкін висловив припущення, що Путін не полишить спроб розділити України.

"Путін буде далі нас довбати з точки зору поділу на "Малоросію", як вони бачать Центральну Україну, і Західну Україну. І вони абсолютно серйозно це будуть робити. Оскільки для них - це вирішення всіх проблем. Нікуди буде повертати Крим, це контроль над Чорним морем, сухопутні коридори, вода - все вирішується", - резюмував колишній очільник МЗС України.

Нагадаємо, раніше Клімкін заявив, що після завершення активної фази війни на Донбасі Росія перемкне фокус своєї уваги на південні регіони України. Екскерівник української дипломатії припустив, що метою Кремля є створення альтернативного квазідержавного формування на території України

Залиште свій коментар

Вибір редакції