Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Комітет ВР погодив право НАБУ прослуховувати підозрюваних у корупції

Тепер слово за сесійною залою парламенту.

Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції направить до парламенту законопроект, який дозволить НАБУ самостійно проводити негласні слідчі дії. Рішення про це ухвалили одноголосно, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Законопроектом передбачене право НАБУ на прослуховування з дозволу суду в рамках кримінального провадження. Керівник бюро Артем Ситник каже, що зловживати цим правом вони не зможуть. Бо суду мають надати докази, кому належить номер телефону, який хочуть прослуховувати. Більше того, за всі промахи відповідатиме лише НАБУ.

Наразі бюро може слухати розмови за допомогою СБУ, яка надає доступ до власної мережі. А це загрожує витоком інформації. Для прослуховування ж народних депутатів додатково потрібна ще й згода Верховної Ради. "Я нічого не бачу ганебного, якщо детектив буде мати право знімати інфомрацію з каналів зв'язку автономно по тих суб'єктах, по яких проводиться розслідування", - пояснив Ситник.

Раніше повідомлялося. що у Національному антикорупційному бюро і Генеральній прокуратурі мають намір ініціювати зміни порядку доступу до закритої частини реєстру судових рішеньСитник зазначив, що проблеми в слідчих діях, з якими стикається НАБУ загальні і для інших силових відомств – прокуратури або поліції, і, щоб їх змінити, треба міняти кримінально-процесуальний кодекс.

Відео До парламенту направлять законопроект, який дозволить НАБУ проводити негласні слідчі дії

Залиште свій коментар

Вибір редакції