Кремль програв. Реакція перших осіб України на виділення траншу МВФ

В уряді також назвали виділення третього траншу позитивним сигналом для іноземних інвесторів.

Виділення Києву третього за рахунком кредитного траншу обсягом 1 млрд доларів сприятиме стабілізації курсу гривні та фінансової системи країни в цілому. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр фінансів України Олександр Данилюк.

"Транш піде до резервів НБУ та сприятиме стабільності курсу гривні, а отже і стабільності фінансової системи", - написав він.

Крім того, транш від МВФ, на думку Данилюка, є позитивним сигналом для інвесторів.

"Цей транш від МВФ - це довіра до нашого Уряду, підтвердження того, що ми на правильному шляху, та дуже позитивний сигнал для інвесторів", - зазначив міністр фінансів.

"Хочу також підкреслити, що кредити МВФ надаються під найнижчі можливі відсотки. Більше того, кредити МВФ мають на меті допомогти Україні відновити економіку, і в результаті зменшити боргове навантаження", - написав Данилюк.

Водночас прем'єр-міністр України Володимир Гройсман привітав Україну з виділенням третього траншу від МВФ і зазначив, що це свідчить про довіру до України.

Гройсман також зазначив, що виділення траншу є позитивним сигналом для інвесторів.

"Але транш фонду - це не просто допомога, яка потрібна економіці, це ще й сигнал іноземним інвесторам, що в економіку України можна і потрібно вкладати гроші. А разом з інвестиціями у нас з'являться робочі місця", - написав він у своєму Facebook.

Також на рішення МВФ відреагував президент України Петро Порошенко у своєму Facebook. Він теж підкреслив важливість виокремлення грошей Україні для залучення іноземних інвестицій.

"Рішення Фонду відкриває шлях до виділення фіндопомоги з боку США в обсязі мільярд доларів і Євросоюзу - макрофінансової допомоги в рамках додаткових ще 600 мільйонів євро, інших міжнародних фінансових організацій. Також, що ще важливіше, воно відчиняє вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку", - написав Петро Порошенко.

Крім того, за словами Порошенка, третій транш від МВФ свідчить про визнання того, що в Україні відбуваються позитивні зміни та проводяться реформи.

"Але глобально в цій історії йдеться не про гроші. Позитивне рішення МВФ свідчить про те, що світ визнає - в Україні відбуваються реформи, в Україні відбуваються якісні і позитивні зміни і країна рухається в правильному напрямку", - написав він.

Також Петро Порошенко зазначив, що рішення МВФ є також оцінкою перших кроків у боротьбі з корупцією.

"Це висока оцінка як економічних реформ, так і перших наших результатів і кроків у боротьбі з корупцією. Антикорупційна стратегія і практика теж є вагомим критерієм, за яким МВФ приймає рішення про кредитування", - зазначив президент країни.

Крім того, Порошенко зазначив, що прийняття відповідного рішення МВФ є сигналом Росії, яка намагалася зірвати рішення про транш.

"І, як не парадоксально, резолюція Фонду - це також сигнал агресору, який намагався нам поставити палки у колеса навіть на сесії Ради керуючих МВФ. Спроби Росії підірвати солідарність МВФ з Україною і зірвати рішення про транш - провалилися. Кремль програв у цій операції", - написав Порошенко.

Нагадаємо, Росія голосувала проти виділення Україні чергового траншу Міжнародного валютного фонду. У Міністерстві фінансів РФ зазначили, що Україна не виконала всі умови для отримання траншу МВФ.

Зазначимо, Рада директорів МВФ прийняла рішення про продовження програми співробітництва з Україною та виділення додаткових обсягів фінансової допомоги, зокрема виділенню Києву траншу обсягом 1 млрд дол.

Залиште свій коментар

Наступна публікація