Луценко розповів, як прокурорів перевірятимуть на доброчесність

Очищення прокуратури має відбутися у два етапи.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко представив програму перевірки доброчесності прокурорів.

Юрій Луценко зазначив, що очищення прокуратури має відбутися у два етапи.

Перший етап – це перевірка доброчесності працюючих співробітників органів прокуратури, відповідно до закону, на що відведено 6 місяців. Якщо в ході службової перевірки щодо будь-якого працівника прокуратури не буде підтверджено негативну інформацію, він вважатиметься таким, що пройшов перевірку.Другим етапом очищення прокуратури, за словами Генерального прокурора, має стати створення Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України. Цей орган об'єднає нинішню службу внутрішньої безпеки ГПУ і власне Генінспекцію.

"Спеціальна комісія на чолі з колишнім помічником федерального прокурора українського походження Богданом Витвицьким, до якої увійдуть представники громадських організацій і представники Генеральної прокуратури, відбере на конкурсній основі 80 осіб. Власне вони і будуть на постійній основі чистити лави органів прокуратури", - зауважив Юрій Луценко.Очолювати перший етап процедури проходження першого етапу перевірки на доброчесність буде Петро Шкутяк – керівник робочої групи внутрішньої безпеки. При цьому йому будуть допомагати по одному представнику громадськості у всіх областях України з тих, хто пройшов АТО. 
"Зараз ми публічно починаємо цей процес з областей і дійдемо до Генеральної прокуратури", - зазначив Юрій Луценко.

Також він пояснив саму процедуру проведення таємної перевірки працівників прокуратури. 

За його словами, ця робота буде проходити шляхом порівняння податкових декларацій та анкет доброчесності, заповнених працівниками обласної або місцевої прокуратури.

Так, невідповідність даних, відображених у податковій декларації або анкеті доброчесності працівника прокуратури, дасть підставу для проведення службової перевірки щодо нього за участі представника робочої групи Петра Шкутяка в цій області, який міг би проконтролювати цей процес безпосередньо на місці."В разі підтвердження таких даних в ході перевірки, він притягається до дисциплінарної відповідальності аж до звільнення. Також кожен громадянин має змогу заповнити форму на сайті ГПУ із зазначенням своїх достовірних анкетних даних", - наголосив Генеральний прокурор та закликав усіх небайдужих громадян надавати відому їм інформацію про порушення працівників органів прокуратури.

Нагадаємо, що раніше генпрокурор Юрій Луценко видав наказ про проходження перевірки на доброчесність усіх прокурорів регіональних та місцевих прокуратур.

За словами Луценка, одними з перших її пройдуть працівники прокуратури Миколаївської області.

ВідеоГПУ створила електронну адресу, на яку можна надсилати докази недоброчесності прокурорів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: