Меркель підтвердила інформацію про нові санкції проти Росії

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Меркель підтвердила інформацію про нові санкції проти Росії

Після переговорів у Мінську 12 лютого європейські дипломати готові були відмовитися від нових санкцій / Reuters

Санкції наберуть чинності в понеділок.

Прийняті санкції ЄС щодо 19 фізичних і дев'яти юридичних осіб, у тому числі з Росії, набудуть чинності, як і планувалося, 16 лютого, незважаючи на нові мінські домовленості.

Інформацію про це підтвердила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Вона не виключила, що відносно Росії можуть наслідувати й інші санкції, якщо реалізація нових мінських домовленостей піде погано.

Обмеження торкнуться 19 росіян і українців, будуть заморожені рахунки дев'яти компаній. Ці заходи були узгоджені міністрами закордонних справ ЄС на зустрічі 9 лютого і їх введення планувалося на 16 лютого. Тоді глава зовнішньополітичного відомства Франції Лоран Фабіус уточнив, що вступ санкцій у силу було відкладено, щоб дати можливість реалізуватися мирним зусиллям по врегулюванню українського конфлікту.

Після переговорів у Мінську 12 лютого європейські дипломати готові були відмовитися від нових санкцій. Зокрема, таку думку висловили прем'єр-міністр Фінляндії Олександр Стубб, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, глава МЗС Франції Лоран Фабіус. 29 січня глави МЗС країн ЄС продовжили санкції, введені в березні 2014 року. У чорному списку значаться 132 людини і 28 компаній.

Нагадаємо, що Великобританія закликала залишити санкції проти Росії і відмовитися від "політики умиротворення".

Наступна публікація