Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Моральні авторитети України попередили про загрозу популізму державності

Популізм став реальною загрозою українській державності.

З такою заявою виступили в Ініціативній групі "Першого грудня", до якої входять відомі в Україні громадські діячі, науковці, правозахисники.

На думку підписантів звернення, в Україні "буйним цвітом розцвітає популізм".

"Щодня, щогодини, щохвилини його бурхливі виверження демонструють засоби масової інформації. Він крикливий. Він любить телекамери. Йому подобається пафос енергійних слів і порвані сорочки на власних грудях (начебто за злиденний народ!). А водночас – він зовсім не цурається супердорогих іномарок та годинників, прихованих від людського ока маєтків, таємних закордонних рахунків, вишуканих "олігархічних" убрань… Улюблене його заняття – політичний торг. Він жадібний, і тому продажний", - йдеться у заяві.

Ініціатори також переконані, що "популізм паразитує на соціальних бідах, лукаво спрощуючи складне, безсоромно експлуатуючи найпростіші соціальні емоції, спокушаючи суспільство легкими шляхами до матеріального благополуччя та справедливості".

Водночас популістські ідеї і гасла є політичною корупцією, обіцянки якого й грізні "прокльони" на адресу "ворогів народу" служать своєрідним хабарем утомленому суспільству.

"Йому не знайоме почуття відповідальності, тому він охоче втікає в позірну опозиційність. Проте тільки до пори до часу: насправді популісти марять владними кріслами. Вони потрібні їм, щоб зірвати "куш" і втекти. За кордон, або знову в "опозиціонери"", - наголошується в зверненні.

Таким чином, на думку Ініціативної групи "Першого грудня", популізм став реальною загрозою українській державності.

"За самою своєю природою він не здатен до конструктивної праці. Йому чужі національні, державні інтереси. Він украй далекий від того народу, за який так "уболіває". Популізм миттєво розпізнає "своїх" і лучить їх у мережі корупційної змови. Протиставитись цьому можна свідомою солідарністю здорових і творчих осередків суспільства, об'єднаних задля реального реформування країни", - вважають члени Групи.

На їхню думку, протиставити популізмові можна лише громадянську зрілість, яка передбачає відповідальність за себе, необдурених, за своїх нащадків, за країну, в якій живеш і яка назавжди є твоєю батьківщиною.

Зазначимо, що до Ініціативної Групи "Першого грудня" входять В'ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак та Ігор Юхновський.

Залиште свій коментар

Вибір редакції