МЗС сподівається на позитив Європи у візовому питанні

МЗС сподівається на позитив Європи у візовому питанні

Було виконано більше 80% першої фази Плану дії

Відомство відзвітувало про свою роботу в напрямку полегшення візового режиму з ЄС.

Оцінка Євросоюзом першої фази Плану дії щодо лібералізації візового режиму між Україною і ЄС матиме збалансований позитивний характер.

Про це заявили в прес-службі Міністерстві закордонних справ, коментуючи хід реалізації Плану дій у відповідь на появу в ЗМІ інформації про негативну оцінку з боку ЄС дій України в цьому напрямку.

В МЗС нагадали, що вони працюють на основі Плану дій щодо лібералізації візового режиму, який отримали в листопаді минулого року. Документ містить перелік конкретних критеріїв ЄС з чотирьох блоків: безпека документів, включаючи біометрики; протидія нелегальній міграції, включаючи реадмісію; забезпечення громадського порядку; забезпечення основоположних прав і свобод людини.

"Сьогодні ми працюємо в рамках першої "законодавчої фази" Плану дій. В Україні створено і активно працює ефективний внутрішньодержавний механізм координації. Основний робочий орган – очолюваний Першим віце-прем'єр-міністром України Андрієм Клюєвим... Коордцентр працює дуже активно – на сьогодні проведено вже 7 його засідань", - зазначили в МЗС.

У відомстві зазначили, що наразі виконано приблизно 80-85% законотворчої роботи, необхідної для скасування ЄС візового режиму для українських громадян:

Зокрема, Україна приєдналася до чотирьох міжнародних конвенцій і було утворено Державну міграційну службу та Державну службу з питань захисту персональних даних.

По суті, як відзвітували в МЗС, залишається завершити роботу лише по декільком ключовим питанням. Серед них: законодавчо врегулювати запровадження біометричних документів для виїзду за кордон; врегулювати у правовому полі координацію антикорупційної діяльності в Україні; створити правову базу для боротьби з дискримінацією в Україні; забезпечити правове підгрунтя співробітництва з Євроюстом та завершити переговори про оперативне співробітництво з Європолом.

"Наразі Європейська Комісія на основі наданого нами матеріалу завершує підготовку другої оцінки прогресу, досягнутого Україною у виконанні Плану дій... За нашими даними, ця оцінка матиме збалансований позитивний характер", - йдеться в заяві МЗС.

Очікується, що законодавча фаза Плану буде повністю виконана до середини першого півріччя цього року.

Повʼязані теми:

Наступна публікація