Під Радою зібралися 300 журналістів із білими плакатами

Під Радою зібралися 300 журналістів із білими плакатами

Журналісти вийшли під Раду проти закону про наклеп / Фото: Українська правда

Учасники акції протесту проти закону про наклеп тримають в руках білі транспаранти.

Під будівлею комітетів ВР України зібралися 300 представників преси і громадськості з Києва і регіонів, які виступають за скасування законопроекту Віталія Журавського про наклеп, проголосованого в першому читанні.

За словами представників ЗМІ, невиконання цих вимог буде означати різке погіршення стану свободи слова та прав журналістів.

Дивіться ФОТО: Журналісти погрожують страйком, якщо закон про наклеп не відкличуть

"У разі невиконання вимог ми будемо змушені донести максимум інформації про таку позицію кожного з цих депутатів, які не підтримують відкликання законопроекту Журавського, до їхніх виборців і оголосити про журналістський страйк", - ідеться в заяві учасників.

Зокрема, під Верховною Радою протестують журналісти Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Ірина Славінська, Богдан Кутєпов, Тетяна Даниленко, Юрій Макаров, Світлана Заліщук та інші.

Учасники тримають в руках білі транспаранти і плакати без тексту як символ того, що у них відбирають їх слово.

Нагадаємо, сьогодні в підтримку руху проти закону про наклеп виступила і українська Вікіпедія. На всіх сторінках україномовного розділу розміщено банер: "Ми маємо право знати: Вікіпедія говорить "Ні!" закону про наклеп". Акція почалася в 0:00 1 жовтня за київським часом і буде безстроковою - до відхилення цього законопроекту.

Зазначимо, законопроект про наклеп пропонує повернути до КК України статтю "Наклеп" (завідомо неправдива інформація), яка передбачає посилення покарання аж до тюремного терміну.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація