Порошенко прийняв представника Константинопольського патріархату

Архієпископ Іов прибув до України вирішувати питання єдності православних церков.

Після святкування дня хрещення Русі-України президент Петро Порошенко прийняв у себе представника Вселенського патріархату архієпископа Іова Тельміського. Глава держави подякував владиці за те, що Вселенський патріархат узявся вирішити питання автокефалії Української церкви, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Українська влада єдина в своєму прагненні, в своєму бажанні мати єдину церкву", - запевнив Порошенко.

ВідеоКомісія Вселенського патріархату працює над питанням єдиної помісної церкви в Україні

У червні Верховна Рада звернулася до Константинопольського патріарха Варфоломія з проханням благословити єдину помісну церкву в Україні. І от представник Константинопольського патріархату – в Києві. "Ми розуміємо і ми теж сприймаємо, що церква і держава відділені, але церква і держава мають співпрацювати. Єдність православної церкви без підтримки держави неможлива", - заявив архієрей.

Іов Тельміський запевнив Порошенка, що вже створена спеціальна комісія, і роботу в цьому напрямку вже ведуть. Архієпископ родом із Канади, має українське коріння і добре розмовляє українською.

Раніше Порошенко під час заходів до Дня хрещення Київської Русі на Володимирській гірці заявив, що дедалі більша кількість православних українців хочуть мати єдину помісну автокефальну церкву, яка буде євхаристійно й молитовно поєднана, але адміністративно незалежна від інших церковних юрисдикцій. "Вогник благодатного вогню ми отримали з Константинополя, звідки прибули до нас перші єпископи і священики. З Цар-города христова віра прийшла до Києва, на береги Дніпра, і вже саме звідси поширилася на інші східнослов'янські терени та сусідні народи. Константинопольська Церква для нас була, є й буде Церквою-матір'ю, до якої ми, її чада, зверталися і будемо звертатися по допомогу, - в тому числі у подоланні розділення, яке сьогодні болить православним українцям", - заявив Порошенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: