Путін закликав Меркель та Олланда вплинути на Україну

Путін закликав Меркель та Олланда вплинути на Україну

Фото: Reuters

Політики говорили про відведення зброї та місію спостерігачів ОБСЄ. 

Президент Росії Володимир Путін провів телефонну розмову із канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом щодо ситуації на Донбасі.

Про це повідомляє прес-служба Кремля.

Під час розмови політики зачепили тему порушень режиму припинення вогню на Сході України. Зокрема, наголосили на необхідності недопущення погіршення ситуації у зоні АТО та  реалізації Мінських угод – відведення важкого озброєння та розведення сил від лінії зіткнення.

Також у тексті вказується, що Путін закликав Меркель та Олланда "вплинути на українську сторону", зокрема президента Петра Порошенка. У прес-службі глави РФ заговорили нібито і про провокації ЗСУ. 

"Володимир Путін звернув увагу на провокаційний характер дій українських військ на південно-сході. У зв'язку з цим Президент Росії закликав співрозмовників більш активно впливати на українську сторону, в тому числі під час майбутніх контактів з Петром Порошенко у Варшаві, для забезпечення чіткої реалізації мінських домовленостей", - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, за версією Кремля, лідери трьох країн говорили і про особливий статус Донбасу

"Відзначено доцільність синхронізації зусиль у сфері безпеки та політичного врегулювання, яке включає законодавче закріплення на постійній основі особливого статусу Донбасу, проведення конституційної реформи та амністії, організацію місцевих виборів", - йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, нещодавно президент України Петро Порошенко телефоном поспілкувався з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Співрозмовники обговорили розвиток Мінського процесу та продовження санкцій проти Росії. Петро Порошенко та Ангела Меркель поспілкувалися про результати чотиристоронньої зустрічі зовнішньополітичних радників керівників країн Нормандського формату, яка відбулася у Мінську. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація