Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада може розглянути закон про іноземних агентів - Тransparency International

Тих, хто потрапить під дію закону, хочуть зобов'язати подавати електронні декларації. 

У вівторок, 3 листопада, Верховна Рада України може розглянути законопроект № 5318 про іноземних агентів. Відповідний закон стоїть у порядку денному українського парламенту.

Про це повідомив виконавчий директор Тransparency International Україна Ярослав Юрчишин, передає УП.

Законопроект, який запропонував народний депутат партії "Воля" Юрій Дерев'янко, дає Національному агентству з питань запобігання корупції право визначати іноземних агентів.

Згідно з проектом документа, таких агентів зобов'яжуть подавати електронні декларації.

Ярослав Юрчишин вважає, що мета закону - "відбити можливості або принаймні максимально ускладнити їх для міжнародних партнерів України інвестувати в боротьбу з корупцією".

"Бо без таких інвестицій не було б ні НАБУ, ні Національного агентства з питань запобігання корупції - НАЗК, ні електронного декларування", - зазначив він.

Нагадаємо, закон про іноземних агентів був прийнятий у Росії у 2012 році. Згідно з ним, НКО, які займаються політичною діяльністю і отримують фінансування з-за кордону, повинні реєструватися в спеціальному реєстрі в якості іноземних агентів і маркувати відповідною позначкою всі необхідні матеріали. Згідно із законодавством, іноземні агенти ні в яких формах не можуть брати участь у виборах. У червні 2016 року був прийнятий закон, який уточнює поняття політичної діяльності.
 

Залиште свій коментар

Вибір редакції