Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада ухвалила закон Зеленського про судову реформу

Рада ухвалила закон Зеленського про судову реформу

За документ проголосували 236 нардепів.

16 жовтня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому президентський законопроєкт №1008 про судову реформу.

Закон передбачає скорочення кількості суддів, створення етичної комісії, запровадження нового порядку формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та розширення переліку посад, на які поширюється люстрація.

Кількість суддів Верховного суду зменшиться з 200 до 100, а кількість членів ВККС пропонується скоротити з 16 до 12 членів.

Етична комісія відповідатиме за призначення та звільнення суддів, їхнє покарання за дисциплінарно проступки, а головне слово у ній буде за міжнародниками. Відповідну поправку ухвалили до документу - за нею рішення про звільнення недоброчесних членів ВРП та ВККС, суддів Верховного Суду ухвалюватиметься не самою ВРП, як це пропонувалось в початковій редакції законопроєкту, а на спільному засідання ВРП та міжнародних експертів.

Нагадаємо, 12 вересня, за законопроєкт №1008, який передбачає судову реформу, проголосували в першому читанні. Його підтримали 238 народних депутатів. Під час інтерв'ю BBC Україна голова Верховного суду Валентина Данішевська поскаржилася, що її ігнорує президент Володимир Зеленський та відмовляється обговорювати законопроєкт, який передбачає скорочення суддів Верховного суду.  Тоді цей законопроєкт також розкритикували у Раді Європи та голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Залиште свій коментар

Вибір редакції