Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російська мова стала "регіональною" у Херсоні

За ухвалення цього рішення проголосували 47 депутатів міськради.

Херсонська міськрада ухвалила рішення про реалізацію на території міста положень закону "Про засади державної мовної політики", що передбачає надання статусу регіональної російській мові.

За ухвалення цього рішення на сесії у вівторок проголосували 47 з 56 присутніх у залі депутатів (усього в раді 78 депутатів).

Мер Херсона Володимир Сальдо сказав у виступі, що на території Херсонської міськради (з підпорядкованими передмістями) українську мову рідною вважають 56,2% населення, російську - 42,5%.

Перед голосуванням депутат Володимир Миколаєнко (фракція ВО "Батьківщини") запропонував не ставити це питання на голосування, однак його пропозицію не підтримали.

Перед сесією близько 50 осіб-представників опозиційних партій провели перед будівлею міськради двогодинний пікет на знак незгоди з наданням російській мові статусу регіональної.

Як відомо, Верховна рада 3 липня ухвалила в другому читанні законопроект "Про засади державної мовної політики". 8 серпня президент Віктор Янукович підписав його.

Цей закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади за проживання мінімум 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджено цю мову.

Законом передбачається, що в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин заходи, спрямовані на використання таких в Україні, застосовуються до 18 мов.

З 13 до 20 серпня статус регіональної російській мові надали обласні Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Херсонська, а також міські Ізмаїльська, Одеська, Севастопольська й Харківська ради.

Залиште свій коментар

Вибір редакції