Савченко заборонила себе насильно годувати та вивозити з СІЗО

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українка відновить сухе голодування з 6 квітня.

Українська льотчиця Надія Савченко відновить сухе голодування з 6 квітня – наступного дня після набуття чинності її вироку. Свій намір Надії задекларувала у листі, який отримала у розпорядження ТСН.

Надія заборонила перевозити себе з СІЗО до будь-якого місця, окрім України, заборонила себе оглядати російським лікарям та заборонила насильно себе годувати. На будь-які подібні дії обіцяє жорстку реакцію.

"Забороняю мене примусово виводити із сухої голодовки і переміщувати будь-куди із камери, крім повернення в Україну! Будь-яке застосування до мене фізичної сили чи морально- психологічного тиску буду розцінювати як тортури і чинити спротив!" - пише Савченко.

У розмові із адвокатами Надія наголосила: "Два роки терпіла, більше не буду".

Сестра Віра намагалась переконати Надію відтермінувати голодування хоча б на місяць, однак льотчиця не погодилась. Савченко розпорядилась вже завтра винести із камери всі особисті речі, кружки, воду і таке інше. А також хоче, аби 5 квітня в неї взяли аналізи, аби вона могла знати, скільки проживе.

У листі Надія також вимагає огляду лікарями з України або Європи, а також забороняє ізольовувати себе – хоче мати змоги бачитись із родиною, другом, адвокатами, консулами.

Лист Савченко голодування
ТСН.ua
Лист Надії Савченко щодо остаточного рішення про сухе голодування

Зауважимо, що протягом останнього тижня Савченко вживала лише воду, а стан її здоров'я постійно погіршується - це зазначають і адвокати, і консули.

4 квітня Савченко остаточно відмовилась оскаржувати вирок російського суду, а російські медики заявили, що стан здоров'я бранки дозволяє її етапувати.

22 березня російський суд ухвалив рішення засудити українську льотчицю Надію Савченко до 22 років ув'язнення. Надію визнали винною за трьома статтями: за "вбивство" присудили 18 років, за "замах на вбивство" мирних громадян – 4 роки і штраф за "незаконний перетин кордону". Таким чином у сукупності Росія хоче, аби Надія відсиділа 22 роки у тюрмі і сплатила 30 тисяч рублів штрафу.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Вибір редакції