США не побачили прогресу в дотриманні прав людини в Україні

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
США не побачили прогресу в дотриманні прав людини в Україні

Порушень прав людини в Україні не стає менше / republic.com.ua

Найбільш серйозні проблеми у сфері прав людини протягом року не зникли.

Державний департамент США підготував доповідь про захист прав людини у світі за 2012 рік, в якому відзначені ті ж українські проблеми, що і роком раніше.

"Парламентські вибори 28 жовтня являли собою крок назад від демократичного прогресу, який був досягнутий в ході попередніх національних виборів", - говориться в доповіді.

Також відзначаються такі серйозні порушення, як політично мотивоване позбавлення волі Юлії Тимошенко і Юрія Луценка , збільшення державного втручання і тиску на ЗМІ, зростання рівня насильства по відношенню до журналістів.

"Інші проблеми, пов'язані з правами людини: зловживання відносно осіб, позбавлених волі, в тому числі побиття і тортури затриманих і ув'язнених; суворі і несприятливі умови тримання в тюрмах і слідчих ізоляторах; неефективна і корумпована судова система; тривале досудове утримання під вартою", - наголошується в доповіді.

Серед іншого, названі: корупція у всіх гілках влади, тиск на неурядові організації, соціальне насильство стосовно жінок і дітей, соціальна дискримінація і переслідування релігійних і етнічних меншин.

Згадується і проблема торгівлі людьми, зростання дискримінації та насильства відносно сексуальних меншин, а також дискримінації по відношенню до людей з ВІЛ/СНІДом.

Наступна публікація