У ГПУ нагадали, у яких злочинах підозрюють Клименка

У ГПУ нагадали, у яких злочинах підозрюють Клименка

Фото: УНІАН

Підозрюваний не з'явився на виклик до слідчого.

Фото: УНІАН
Головна військова прокуратура проводить розслідування у кримінальному провадженні стосовно одіозного Олександра Клименка, який підозрюється у вчиненні низки кримінальних правопорушень.

Про це інформує ГПУ.

У відомстві нагадали, що Клименка підозрюють в участі в організованій злочинній організації, вчиненні у її складі особливо тяжкого злочину проти держвласності, злочинів середньої та невеликої тяжкості у сфері господарської та службової діяльності, що заподіяло тяжкі наслідки у вигляді матеріальної шкоди державі в розмірі 3,1 млрд грн, тобто в особливо великих розмірах.

Також Клименко не з'явився 19 серпня на виклик до слідчого, було встановлено, що він перебуває за межами України.

Як повідомлялося раніше, колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко і бізнесмен Сергій Курченко завдали Україні збитків на суму 198 млрд гривень. Про це 23 серпня повідомив генрокурор України Юрій Луценко.

Як відомо, проти Клименка існує два кримінальних провадження, зокрема, за незаконне відшкодування трьох мільярдів гривень податку на додану вартість та створення фірм для відмивання коштів. За словами слідчих, вже є постанова суду про арешт Клименка. Йому загрожує до 12 років ув'язнення.

6 березня 2014 року ЄС застосував економічні санкції стосовно екс-президента Віктора Януковича, колишнього очільника МВС Віталія Захарченка, екс-генпрокурора Віктора Пшонки, екс-голови СБУ Олександра Якименка, колишнього першого заступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова, екс-міністра юстиції Олени Лукаш, колишнього віце-прем'єра Сергія Арбузова, екс-глави АП Андрія Клюєва та його брата Сергія Клюєва, колишнього заступника глави МВС Віктора Ратушняка, сина екс-прокурора Артема Пшонки, екс-прем'єра Миколи Азарова та його сина Олексія Азарова, бізнесмена Сергія Курченка, екс-міністра освіти Дмитра Табачника, екс-міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової та колишнього радника президента Ігоря Калініна. З Віктора Януковича-молодшого санкції були зняті у зв'язку з його загибеллю.

У березні 2015 року Якименка, Олексія Азарова і Калініна виключили зі списку санкцій. Замість них до оновленого списку потрапили екс-перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов, народний депутат Юрій Іванющенко, екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко та екс-міністр енергетики Едуард Ставицький.

Крім того, 8 січня набуло чинності рішення Суду ЄС про зняття санкцій з колишнього першого заступника глави АП Андрія Портнова. Справа Портнова тягнулася майже весь 2015 рік. У лютому минулого року екс-чиновник поскаржився суду ЄС на те, що ГПУ фальсифікувала документи щодо розтрати ним державних коштів. 26 жовтня 2015 року суд ЄС визнав безпідставними санкції проти Портнова та зняв арешт із його майна.

28 січня стало відомо, що низка посадовців часів Януковича виграли справу в суді ЄС про зняття санкцій. Ідеться про обох Азарових, Арбузова, Клюєва та Ставицького.

Однак у ГПУ запевнили, що санкції проти них продовжують діяти. Справа у тому, що рішення суду Люксембургу скасувало лише санкції, накладені на низку українських високопосадовців 6 березня 2014 року тривалістю на рік. При цьому весною 2015 року були накладені нові санкції тривалістю до березня 2016 року, які ніхто не скасовував.

5 березня 2016 року набуло чинності рішення Євросоюзу щодо продовження на рік санкцій проти екс-президента України Віктора Януковича і 15 його соратників.

Одіозного Клименка, що анонсував своє повернення, в Україні чекають з кайданками

Одіозного Клименка, що анонсував своє повернення, в Україні чекають з кайданками

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація