Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ГПУ не збираються видавати Яроша Росії

Оскільки Ярош є громадянином України, підстав для його видачі РФ у ГПУ не бачать. 

Генеральна прокуратура не видаватиме Росії лідера "Правого сектору" Дмитра Яроша, якого у РФ оголосили в міжнародний розшук через заклики до екстремізму та тероризму. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ГПУ.

"Прес-служба Генеральної прокуратури уповноважена поінформувати, що у разі надходження клопотання компетентних органів Російської Федерації про видачу Яроша Д.А., його розгляд буде організовано у відповідності до вимог чинного законодавства України. Зокрема, у зв'язку із наявністю у Яроша Д.А. громадянства України, відповідно до ст.25 Конституції України, ст. 6 Європейської конвенції про видачу правопорушників 1957 року, ст. 57 Конвенції по правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року, п. 1 ст. 10 КК України, а також п. 1 ч. 1 ст. 589 КПК України, у його видачі буде відмовлено. Указані положення законодавства виключають видачу громадянина України іноземній державі, у зв'язку з чим підстав для затримання і видачі Яроша Д.А. іноземній державі не вбачається", - йдеться у повідомленні ГПУ.


Водночас, у Генпрокуратурі зазначили, що Україна може розглянути клопотання Росії про перейняття кримінального провадження щодо Яроша, проте їм таких клопотань поки не направляли.

"Відповідно до положень Європейської конвенції про передачу провадження у кримінальних справах 1972 року, а також Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року, на прохання російської сторони може бути організовано розгляд клопотання про перейняття Україною кримінального провадження щодо Яроша Д.А. Наразі до Головного управління міжнародно-правових зв'язків та Європейської інтеграції Генеральної прокуратури України жодних клопотань із цього приводу не надходило", - повідомили у ГПУ.

Як повідомлялося раніше, Росія оголосила лідера "Правого сектора" Дмитра Яроша у міжнародний розшук через заклики до тероризму.

Залиште свій коментар

Вибір редакції