Україна представила в ООН проект резолюції про Крим

Проект резолюції був представлений Україною за підтримки 38 країн.

Україна представила в ООН проект резолюції щодо дотримання прав людини в Криму, закликавши Росію надати спостерігачам міжнародної організації доступ на територію півострова.

Про це передає агентство Франс Прес.

Документ засуджує випадки дискримінації в Криму, закликає Росію вжити всі необхідні заходи для того, щоб негайно покласти край всім порушенням щодо жителів Криму і співпрацювати з офісом ООН щодо дотримання прав людини, який розраховує на складання доповіді про ситуацію на півострові.

Крім того, документ закликає Росію переглянути рішення щодо заборону Меджлісу кримсько-татарського народу.

За даними агентства, проект резолюції був представлений Україною за підтримки 38 країн, включаючи США, Великобританію і Францію.

"Основна мета резолюції – закликати Російську Федерацію забезпечити повне дотримання своїх зобов'язань як держави-окупанта у відповідності з міжнародним правом, а також забезпечити безпечний та безперешкодний доступ для міжнародного механізму з прав людини на тимчасово окупований півострів, щоб провести моніторинг і повідомити про ситуацію у відповідності з їх мандатом", — йдеться в заяві місії України при ООН.

Нагадаємо, що раніше президент Росії Володимир Путінзаявив, що Росія анексувала Крим як "незалежну державу" і закликав не провокувати РФ.

"У Криму не було жодної війни, не було ніяких бомбових ударів, військових дій, жертв немає, взагалі жодна людина не загинула (але в ході анексії загинуло двоє українських військових - ред). Єдине, що ми зробили - забезпечили право народу на волевиявлення в повній відповідності з статутом ООН", - вважає Путін.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: