Україна закупить менше газу, бо має свої важелі - Бойко

Дата публікації
Перегляди
2163
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна закупить менше газу, бо має свої важелі - Бойко

Фото: AFP

Росія не висуває під час перемовин щодо газу якихось політичних вимог, запевнив міністр енергетики.

Бойко каже, що відстоює інтереси України
Україна і Росія у газових переговорах не обговорюють продаж українських активів.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко в ефірі одного з українських телеканалів.

"Не було ніяких політичних вимог від наших російських партнерів і не розглядалися наші заводи або інші активи", - сказав він.

За словами міністра енергетики, вимоги Росії в газових переговорах з України стосуються роботи ГТС і умов роботи внутрішнього газового ринку.

"У нас періодично виникають спірні питання з російськими партнерами, ми не завжди знаходимо компроміс, але ми зараз вже суттєво наблизилися до цього. У питаннях, які для нас мають принципові значення, ми будемо відстоювати свої інтереси, в тому числі й обсяги закупівель газу" , - сказав міністр.

Бойко нагадав, що його міністерство ще в травні минулого року послало заявку "Газпрому" на закупівлю річного обсягу газу в розмірі 33 млрд кубометрів, від якого мінімальний обсяг рахується за принципом "качай або плати", а це 27 млрд кубометрів газу, що дозволяє Україні декларувати, що вона закупить тільки таку кількість газу.

Відповідаючи на питання ведучого, чи не боїться Україна санкцій з боку РФ, Бойко відповів, що "у нас є важелі, які дозволяють нам з упевненістю говорити про те, що ніяких наслідків для нашої країни не буде".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2163
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація