Вчені довели, що алкоголь руйнує кістки

Вчені довели, що алкоголь руйнує кістки

Під впливом алкоголю порушується робота генів

Відновлення відбувається через 3 роки після відмови від спиртного.

Вчені зуміли довести, що часте вживання алкогольних напоїв не тільки впливає на психо-емоційний стан людини, завдає удару по нирках і печінці, а й може стати причиною частих переломів.

За словами фахівців, зловживання алкоголем призводить до зниження щільності та підвищення крихкості кісткової тканини. Таким чином, спиртні напої збільшують ризик переломів кісток, - показують результати нових досліджень.

Вчені з'ясували, що під впливом алкоголю порушується робота генів, що беруть участь у формуванні кісток. Функція генів полягає в тому, щоб відновлювати кісткову тканину, яка втрачається в міру старіння, але алкоголь перешкоджає цьому процесу.

Експеримент на гризунах показав, що алкоголь впливає на роботу 300 генів, у результаті обсяг кісткової тканини зменшився на 15%, в порівнянні з тими, хто утримується від алкоголю. Той же механізм актуальний для людей.

Дослідження показало, що, в перерахунку на людський вік, відновлення функцій генів відбувається через 3 роки після відмови від алкоголю.

Повʼязані теми:

Наступна публікація